На Британците им требаат 31 минути, на Македонците 33

Британските истражувачи немале друга работа и направиле анализа која земја колку од работното време троши за да може да купи кригла пиво. Резултатите се следни:...

„Се дур смртта не не раздели“, потресно сведоштво за вистинска љубов (видео)

Видео од двајца сопружници на кое дедото ја чешла својата болна сопруга расплака многумина деновиве на социјалните мрежи. Во исто ова видео време ја потврдува...

Мали дај ваму раката да се поздравиш со тета (Едно фото илјада зборови)

Интересен момент фатија фотографите на средбата меѓу францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел што се одржува во Париз во пресрет  на...

Македонија меѓу ретките земји во Европа со зголемено население

Македонија е меѓу ретките земји во Европа кои што минатата година забележале зголемување на населението. Според последните податоци од Еуростат, Македонија минатата година го зголемила...

Екс оперативец на ЦИА во Скопје: Руски агенти го наместиле синот на Трамп

Поранешната оперативка на ЦИА која што се пензионирала по престојот во Скопје во 2003 година, за американските медиуми тврди дека средбата на Доналд Трамп...

Грците конечно успеаја, Македонија ја заменија со „Вардарска“

    Со упорно и систематско означување на локација грчките корисници на апликацијата „Гугл мапи“ успеале плоштадот Македонија во центарот на Скопје во својата англиска верзија...

Обезбедувачот на екс премиерот не јадел 20 парчиња сирење дневно

Марјан Милошевски за кој  Плусинфо.мк објави дека набавувал големи количества храна со фактури, тврди дека порталот лаже и бара извинување. Во дописот до редкацијата Милошовски...

Македонец уапсен на Малта

Тројца луѓе од кои еден е македонски државјанин  а двајца Романци се уапсени во главниот град на Малта, Ла Валета поради измама. Македонецот измамил неколку...

Премиерот Заев на работна средба со Боки 13

Според соопштението  на Меѓународниот сојуз – Скопје вчера во владата дошло до работна средба меѓу премиерот Зоран Заев и претставници на Меѓународниот сојуз – Скопје,...

Последни вести

Пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ го вознемири кампот против Преспанскиот договор

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Нола Исмајлоска Старова предизвика емотивни реакции на социјалните мрежи откако објави навидум неодреден став како ќе се однесува на 30 септември. Откако...

Дебакл на судијката Цаца – Николовска во дуелот со проф. Апасиев (ВИДЕО)

Судијката Маргарита Цаца Николовска во вечерашното гостување на „Само вистина“ на телевизија Канал 5 доживеа тежок професионален пораз во соочувањето со професорот Димитар Апасиев. Темата...

Инцидент на собир од кампањата на СДСМ во Аеродром (ВИДЕО)

Инцидент на референдумската кампања на која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, и...

Драма во скопската ЗОО, алигатор во пубертет ,,бркан” пред посетители

Иако и предходно бил предупреден директорот на скопската зоолошка градина не ја поправил ниската ограда по што еден од двата крокодили избегале од своето...