Албанската ѕвезда од САД со потекло од Македонија не носи момчиња дома

Американската поп ѕвезда со албанско потекло од Македонија Бебе Реџа  зборувајќи за својот љубовен живот пред американските медиуми изјавила дека никогаш не однесла дома...

Летото е во полн ек: БраДА или НЕ?

Убавата и добро одржувана брада дефинитивно го привлекува женското внимание. Нагласуваме одржувана бидејќи секој маж со долга и запустена брада може лесно да заличи...

Извештај за енормно загадување: Во Битола контаминиран мерач за загадување на воздухот

Загадувањето на воздухот во Битолскиот регион е толку многу високо што направа за мерење на квалитетот на воздухот по само неколку дена од мерењата...

Како педофилите преку ноќ станаа жртви а не ѕверови?

Битолчанецот Никола Шиндре и порталот антропол.мк преку ноќ станаа најцитираните македонски извори на информации. Ставот на Шиндре дека „Сексуално маргинализирана заедница се и педофилите, но,...

Јапонски фан на Бабунски дошол во Полска да ја бодри Македонија

Јапонскиот фудбалски фан со профил #tabicham на социјалната мрежа Твитер напишал дека во Полска пристигнал за да го бодри капитенот на македонската фудбалска репрезентација...

Ако сте „полнички“ задолжително погледнете ја случкава пред да заминете на плажа (видео)

Настанот се случува на брегот на Црното Море а во главна улога се една симпатична Русинка, нејзиниот пријател и морските бранови. Споделете со своите полнички...

Седум работи што ги научивме од бегалската криза

Консултантката на УНДП за млади и цивилно општество Сузана Дакаш пишува за 7 теми кои што Балканот ги научил од бегалската криза. Дакаш пишува дека...

Британец предлага да се преименуваме во Пајонија

  Обичен читател на весникот „Фајненшл тајмс“ или платен грчки пропагандист , сеедно, во коментар на текстот објавен на 12 јуни сугерира Македонија да се...

Скопје е третиот најефтин град на светот

Главниот град на Македонија е третиот најефтин град на светот за странците кои што пристигнуваат како туристи или за бизнис, покажува истражувањето на американската...

Македонецот што зборува 21 јазик (видео)

Зоран Радичевски е нашиот сограѓанин што говори 21 јазик. "Ова е Ваутер Кордјуенер, холандски полиглот кој во Холандија го среќава Зоран. Разговараат на различни теми...

Последни вести

Ќе има 4 уставни амандмани, а ќе ги формулира парламентот, вели Димитров

Собранието на Република Македонија ќе ги формулира 4 амандмани на до крајот на годинава а засега тие не се ниту напишани, ниту преговарани, изјави...

Ванковска до Марковиќ: Каква (не)скриена ароганција

Професорката Биљана Ванковска, преку нејзиниот Фејсбук профил реагираше на „Отвореното писмо“ на професорот Ненад Марковиќ до, како што тој вели, „моите пријатели и сограѓани...

Страв во СПЦ: Ако Киев добие автокефалност – на ред е МПЦ

Српскиот владика Иринеј стравува дека доколку украинската Црква добие автокефалност, истото може да се случи и во Македонија. Запрашан во интервју за „Политика“ дали постои...

Јанева очекува потврда на казната на Груевски за „мерцедесот“ (ВИДЕО)

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева очекува скопска Апелација да ја потврди казната од две години затвор за екс-премиерот Никола Груевски, обвинет во случајот „Тенк“. „Се...