Визионерски цитати за роденденот на Заев (ФОТО)

На вчерашен ден пред 44 години роден е актуелниот премиер на Република Македонија, лидер и државник Зоран Заев. Во таа чест порталот Антропол.мк објави...

Твит на денот: Адеми бара џензура, Стафа процесира

Шо цензура нешто? ФЕХМИ СТАФА - Државен Правобранител АСАФ АДЕМИ - Министер за култура https://twitter.com/gemidzija_aliex/status/1048722043712299008?s=19 Во врска со случајот Јани Бојаџи http://expres.mk/neverojatno-kultura-pobarala-zabrana-za-ruganje-na-hrista-sudot-na-maka/

Барање: Сашо Ордановски да им се извини на аутистичните деца!

Новинарката Соња Христовска Угриновска бара новинарот да им се извинибза стигматирање на децата болни од аутизам. "Сашо Ордановски, во занес како повеќе да ги навреди...

Твит на денот: Премиерот зборува сам за себе (ВИДЕО)

https://twitter.com/MartianFromMKD/status/1046789909363724288?s=03 https://twitter.com/MartianFromMKD/status/1046789909363724288?s=19

“Генијалната” логика на ПР бранителот на Заев

Шефот на владината пропаганда, шеф на комуникациите на премиерот Заев, екс новинарот Зоран Бојаровски вака го брани својот шеф: "Кој сум јас да ви кажам“...

Се јави и Игор Џамбазов: Утре може народ ќе немаме

Со стихови на поезијата од книгата Лажно време на Раде Силјан од 1990 година пред референдумот од Маврово преку видео се јави легендарниот...

Ве поздрави Владо Јовановски, актер, уметник, човечиште и обвинет за тероризам (ВИДЕО)

Потресни стихови на актерот Владо Јовановски кои одлично ја објаснуваат ситуацијата во Македонија: Ти си внатре, дете, во ембрионот на Европа. Ноќниот чувар гласно го чита...

Писмо од таборот ,,ЗА” што ќе ги замисли и активистите на #Бојкотирам

“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од #Бојкотирам Не господа. Немам намера да ве навредувам. Понижувам. Денунцирам. Плукам. Не. За...

Хактан Реџеп Исмаил: Исти сте и полоши, нема да ви помине шуп.ци

Исти бевте во: – Разорната и општествено (социјално, еколошки, здравствено, културолошки) кобната економска политика која ја водите, поточно која не ја водите туку согласно вашиот...

За Шилегов гасоводот е несакана бременост во поодмината фаза

„Состојбата со гасоводот ја начекавме како несакана бременост во поодмината фаза, во која абортусот е критичен за животот на мајката и детето“, објаснил на сликовит...

Последни вести

Москва: Грубото мешање на САД и ЕУ во Македонија ги надминува сите граници

Министерство за надворешни работи на Русија во официјално соопштение го осуди „грубото мешање на САД и на ЕУ во внатрешните работи на Македонија“, кое...

ОМД: Мешањето на Стејт департмент во Македонија е контрапродуктивно

Обединета македонска дијаспора (ОМД) остро ги критикува поддршката од САД за Преспански договор и, како што вели во својата реакција, мешањето на Стејт департментот...

Шкотски новинар за Преспански договор: Катастрофална пирова победа за Владата на Заев

Алистер Стјуарт, слободен шкотски новинар во својата статија за Македонија и за Преспански договор објавена во весникот „Скотсмен“ го критикува профаќањето на грчките барања...

По писмото на Мичел до Мицкоски, доаѓа ли од Вашингтон “булдожер”?

Заменик помошникот државен секретар за европски прашања, Метју Палмер, ќе дотпатува за Македонија во понеделник 22 октомври, на разговори околу поддршката на САД за...