Калајџиев: Заев прави политичка трговија со амнестијата (ВИДЕО)

Несудениот Специјален јавен обвинител професорот Гордан Калајџиев ја критикува најљвата на премиерот Заев за парцијална амнестија. Вчера на дебата на 1ТВ професорот Калајџиев изјави дека...

Никола Димитров пак настрада на Твитер (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Ниту еден коментар со поддршка за министерот за надворешни работи на неговиот најнов твит. Голем дел од коментарите не се за пред малолетници https://twitter.com/NDimitrovMK/status/1070452057298083842?s=19

Николов: До кога ќе се извинуваме затоа што постоиме

Претседателот на една од најактивните македонски организации во дијаспората Македонското движење за човекови права од Канада во обраќање објавено во Eurasia Review (http://www.eurasiareview.com/03122018-our-name-is-macedonia-why-do-we-have-to-keep-justifying-our-existence-oped/) прашува...

,,Искомплексираната” Проф. Котлар до министерот Димитров: Срам ми е да ве слушам

Професорката Наташа Котлар од Институтот за национална историја испровоцирана од министерот за надворешни работи кој рече дела македонската нација е искомплексирана со јавен одговор...

Прашање за Фрчкоски: Колку пари му понуди на Глигоров за името (ФОТО)

Денеска во аулата на правниот факултет во Скопје бил поставен банер на кој што засега непознати лица, најверојатно студенти, поставуваат прашање до претседателскиот кандидат...

Пораката на Горан Стефановски до внуката Калина во која ја опиша цела Македонија

ПИСМО ДО ВНУКАТА - Горан Стефановски Драга Калина Внуко моја, Ти пишувам писмо во првите часови по твоето раѓање,пред Коледе,во очи на Новата година,во дните на зимската...

Грчко-македонската комисија пред блокада, Грците шокирани од барањата на Скопје

Мешовитата грчко-македонска комисија за историја, археологија и образование е пред блокада откако грчките членови на комисијата ги добиле македонските барања за промена во грчките...

Што е ,,Загарство” според Зеколи

Загарство според Арсим Зеколи е вид новинарство кое тој го дефинира на следниов начин: "Кога трчаш кај ќе ти каже Оливер (Спасовски) и Заев (како...

Милчин: Уценува ли Ахмети со калашников, ќе има ли ,,пиши бриши” за Уставот?

Вклучувањето на Рамковниот договор во Преамбулата на Уставот не е услов за членство во НАТО и за отпочнување преговори со ЕУ. Тој потег можам...

Твит на неделата: Проф. Горазд Росоклија

Живеев во Македонија во која семејства на предвоениот и повоениот шљам и багра, со генерации имаа привилегиран живот врз грбот на АСНОМ. Истите тие,...

Последни вести

Македонската навигација ќе добие најсовремен систем за контрола на летање

М-НАВ, (Македонска навигација) потпиша договор со производителот „ЛЕОНАРДО" од Италија за набавка и инсталација на најсовремен систем за контрола на летање (Аir traffic management...

Макрон се стори Евромен, Меркел го спушти на земја (ВИДЕО)

Француски видео уметници и сатиричари продуцирале интересно видео во кое се шегуваат на сметка на францускиот претседател Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел. Во видеото...

Вучиќ добил „порака“ од Москва

Српскиот претседател Александар Вучиќ го прими рускиот амбасадор Александар Чепурин, кој му донел „порака од Москва", објави Танјуг. Чепурин пристигна во Претседателството на Србија, по...

Ципрас од Солун: Ја спасивме Македонија

„Преспанскиот договор става крај на фалсификувањето на нашата историја. Тој дефинитивно и неповратно става крај на навредливото присвојување на античка грчка Македонија“, порача грчкиот...