Владата горда на набавката на лубриканти за секс на ЛГБТ заедницата

Владата ја потврди информацијата дека со државни пари невладината организација ЕГАЛ ќе набавува лубриканти за хомосексуалната популација и дополни дека, народно кажано вазелинот, ќе...

Западнонилска треска и во Бугарија – еден починат

Во Бугарија се регистрирани 4 случаи на треска за само една недел, а вчера е забележан и првиот смртен случај. Според статистичките податоци, на 10...

Боеми, внимателно на „Боемска“! (ГАЛЕРИЈА)

Ај да не почнуваме во стилот„ дали треба некој да се повреди па ‘надлежните’ да преземат мерки“, но движењето пешки по „Боемска“ улица“ во...

Шилегов како „врховен командант“ ја повика АРМ во Скопјанка (ВИДЕО)

„Луѓето кои живеат во зградата во Аеродром вчера неколку часови стоеја пред својот влез и беше потребна брза интервенција, при што Армијата на Република...

Употребени мелни пелени – причина за „евакуација“ на зграда во Аеродром

Мирисот на амонијак поради кој се кренала паника и била евакуирана цела зграда во скопски аесодром, бил од употребени мелни пелени. Ова го констатирале доцна...

Паника во Солзбери:  2 затруени во ресторан, но не од гасот „новичок“ и не...

Полицијата во Солзбери потврди дека не се сомневаат дека нервниот гас „новичок“ е причина две лица да се разболат откако вечерале во италијански ресторан...

Апел: Да му помогнеме на Дарко

19 годишниот Дарко пред еден месец настрада во тешка собраќајна несреќа, поради што тој моментно е неподвижен во нозете. Неговите родители Даниела Георгиевска и Дејан...

Македонците пушат најевтини цигари во регионот

Секоја минута во светот се палат речиси 11 милиони цигари, а десет пушачи умираат, покажуваат податоците на Светската здравствена организација. Со цел да го заштитат...

Владата ќе ги врати парите за изградба на Клинички центар!

70 милиони евра наменети за проектот за изградба на Клинички центар ќе бидат вратени на Банката на Советот на Европа. Од септември заедно со оваа...

Го изораа сртот на Водно, нема веќе што да се сака (ГАЛЕРИЈА)

Граѓанин на Скопје вчера направи десетина фотографии по активностите на машинерија на сртот на Водно каде треба да поминува гасоводот за Тетово, Гостивар и...

Последни вести

Груевски нема бугарски пасош

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски не е бугарски државјанин и не поднел документи за бугарски пасош, тврдат од бугарското Министерство за правда. „Никола Груевски не...

Се подготвува документација за барање за екстрадиција на Груевски

Во Министерството за правда, почна комплетирањето на потребната документација за екстрадиција, откако од МНР добиле и официјално известување дека поранешниот премиер Никола Груевски се...

,,Данска” Тевдовски кажува, Заев дополнува, за да биде јасно

Дебата за ребалансот на буџетот. Министерот за финансии објаснува, премиерот Заев дообјаснува и дополнува. И така цела емисија. Овде компилација од неколку такви примери. Видеото на овој линк https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1062835431476264962?s=19

Неверојатното тврдење на Катица Јанева за Никола Груевски (ВИДЕО)

Тврдењето на првиот човек на Специјалното Јавно Обвинителство Катица Јанева дека Никола Груевски не е политичар и не може да бара политички азил сепак...