Bizzi до Слаткар: Ти си „дунда“ – Референдумот предизвика хаос и на естрадата (ВИДЕО)

Откако раперот Слаткар се придружи на владината ергела музичари кои штo за засега непознати хоннорари пејат во кампањата за референдумот организирана од Владата и...

Почина актерот кој одби да ги игра Џејмс Бонд и Хан Соло

Во 82 година од животот, вчера од срцев удар почина американскиот актер  Берт Рејнолдс. Рејнолдс кој со години имал проблеми со срцето, во 2010 година...

Австралијците го испушија своето – 17 евра за најевтини цигари

Оние малкумина пушачи во Австралија се соочија со нов ценовен шoк: Од 28, 25 до 33,9 австралиски долари, или 17,6 и 21 евро се...

Влатко Стефановски: Нема да има северно македонско девојче, сигурно

Македонскиот рок, поп и џез музичар и еден од основачите на групата „Леб и сол“, Влатко Стефановски, во интервју за „Спутник“ изразува увереност дека...

Мартин Вучиќ на чело на „Танец“!?

Националниот ансамбл „Танец“ ќе добие нов директор, а како најсериозен кандидат се споменува музичарот Мартин Вучиќ, дознава „Фокус“. Мартин Вичиќ (36) за „Фокус“ потврдил дека...

Анџелина Џоли има 35 килограми, јаде само коцки мраз

Американската актерка Анџелина Џоли тежи само 35 килограми и се наоѓа на границата на целосна физичка исцрпеност поради бракоразводната парница со Бред Пит, пишуваат...

„Го умреа“ Костас Гаврас, тој даде изјава за ЕРТ

Големи непријатности се појавија кога неколку неформални грчки и странски веб-сајтови денеска објавија вонредна вест дека грчкиот режисер од светски глас Костас Гаврас „починал“. За...

Последен поздрав од Дурловски до Петрушевски: Чувај се и чувај нè!

Меѓу огромниот број пораки на сочувство за смртта на актерот Ванчо Петрушевски од негови колеги актери, од државниот врв, од пријатели, од знајни и...

Уметник од Македонија се бори за работниците на црно во Австрија со женска града!

Милан Мијалковиќ, уметник роден во Македонија кој живее во Виена од 2001 година, почнувајќи од денеска сака да привлече внимание за состојбата на работниците...

Путин и Вучиќ на свадба на Герхард Шредер во октомври!?

Германските медиуми шпекулираат дека  рускиот претседател Владимир Путин можеби ќе присуствува на уште една свадба оваа есен, откако пред неколку дена приватно беше гостин...

Последни вести

Пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ го вознемири кампот против Преспанскиот договор

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Нола Исмајлоска Старова предизвика емотивни реакции на социјалните мрежи откако објави навидум неодреден став како ќе се однесува на 30 септември. Откако...

Дебакл на судијката Цаца – Николовска во дуелот со проф. Апасиев (ВИДЕО)

Судијката Маргарита Цаца Николовска во вечерашното гостување на „Само вистина“ на телевизија Канал 5 доживеа тежок професионален пораз во соочувањето со професорот Димитар Апасиев. Темата...

Инцидент на собир од кампањата на СДСМ во Аеродром (ВИДЕО)

Инцидент на референдумската кампања на која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, и...

Драма во скопската ЗОО, алигатор во пубертет ,,бркан” пред посетители

Иако и предходно бил предупреден директорот на скопската зоолошка градина не ја поправил ниската ограда по што еден од двата крокодили избегале од своето...