Рони Вуд ја води најтешката битка во животот

Легендарниот Рони Вуд (70) од Ролинг Стоунс во мај, беше на рутински преглед пред турнејата при што му е откриен рак на белите дробови....

Страв од бркање: Кочаман вети многу голови против Вардар

„На Вардар ќе му дадеме голови колку што сакаме и лесно ќе се пласираме во следната фаза. Тоа го велам врз база на фудбалот,...

Катарина го сака непријателот на Путин

Една од најуспешните српски актерки Катерина Радивојевиќ (38) и Михаил Ходорковски (54) поранешниот директор на најголемата руска нафтена компанија „Јукос“ и голем критичар на...

Ема Стоун се лечи од аксиозност од седмата година

Во интервјуто за BBC, актерка зборувaшe за своите напади на паника и за детските тешкотии. Стоун (28) покажа цртеж од периодот кога имала само...

Кустурица: Добрите филмови не минуваат во Холивуд

„Ние, за жал, живееме во време кога киното веќе не е храм на уметноста, како што беше за време на шеесеттите, седумдесеттите, па дури...

Сметководителот го олеснил Марк Ентони за 2 милиони долари

Сметководителот Кајл Тешеиро живееше луксузен живот во Њујорк и се забавуваше на сметка на пејачот, бидејќи неговата фирма се грижела за финансиската состојба на...

Модните тајни на Путин

Рускиот претседател Владимир Путин во западните медиуми честопати носи прекар „Човекот во црно“, а овој прекар го заработил благодарение на својата омилена боја. Меѓутоа,...

Мајки и ќерки кои личат на сестри

Кога ќе се појават во јавноста познатите мајки со своите ќерки, многумина би помислиле дека всушност се работи за сестри. Рис Витерспун и нејзината ќерка,...

Групата КИ од Куманово победник на музичкиот фестивал во Ровињ

Групата КИ од Куманово е победник на 9. Музички фестивал во Ровињ, кој се одржа од 27 до 30 декември и на кој настапија...

Аки Рахимовски имал полесен мозочен удар

Групата „Парни Ваљак“ на нивната  официјална Фејсбук страница објави дека сите концерти на групата ќе бидат откажани откако членот на групата, Аки Рахимовски, доживеал...

Последни вести

Македонија на Венециско биенале со проект за маните на „Скопје 2014“!

„Ослободување на просторот“ се вика проектот на Музеј на современата уметност (МСУ), со кој Македонија се претставува на годинашното 16. Биенале на архитектурата во...

Димитров и Коѕијас одат во Брисел – дали со „северна“ ќе го решат името!?

Откако шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, не успеаја да се договорат во Њујорк, разговорите за разликата околу името ќе ги продолжат во...

Македонка од Германија избегнала убиство заради животно осигурување

Жена од Македонија успеала да се спаси од убиство во Германија нарачано од нејзиниот сопруг заради наплата на нејзиното животно осигурување од 250.000 евра. Поради...

Опозицијата го искара Ципрас за „големата победа“ за името

Грчкиот премиер се најде под жесток „оган“ од опозицијата, поради изјавата дека договорот со Скопје за името предвидувал одредница пред терминот "Македонија" и дека...