Бранџолина повторно?

„Тие се уште не прават ништо за да го финализираат разводот и сите мислат дека тој и нема да се случи“, тврди изворот на...

Ким Кардашијан: Мојата ќерка би била подобра од Доналд Трамп

„Откако е на власт, Доналд Трумп ги врати САД назад и се се влоши“, изјави ѕвездата на реалните шоу програми, Ким Кардашијан (36). Екстремно популарната...

Додека Бен Афлек се заљубува, Џенифер Гарднер е грижлива мајка

Бен Афлек и неговата 37 годишна девојка Линдзи Шокус на ниту еден начин не ја кријат врската и дека се заљубени. Во добро расположение,...

Кралиците на модните писти повторно заедно

26 години откако последен пат настапија заедно, супермоделите Синди Крафорд, Наоми Кемпбел, Хелена Кристенсен, Карла Бруни и Клаудија Шифер повторно одеа една до друга...

Третото продолжение на филмот „Сексот и градот“ нема да се снима

За сите љубители на серијата хит „Сексот и градот“, дојде лоша вест со која тешко ќе се помират. Третото продолжение на филмот за четирите...

Џерард Батлер во болница по несреќа со мотор

Возејки се со својот мотор низ Лос Анџелес, Џерард Батлер (47) доживеал незгода по судар со автомобил која сепак, не е од сериозен карактер. „Очевидци повикале...

Памела и на 50 се соблекува гола

Актерката и фотомодел Памела Андерсон наполни 5 децении на почетокот на летото, но тоа не и пречеше при неодамнешното снимање за списанието Кинг Конг,...

Лиам Нисом и најубавата љубовна приказна со тажен крај

Дури и денеска, осум години по трагичната несреќа која беше смртоносна за актерка Наташа Ричардсон, нејзиниот сопруг, познатиот актер Лиам Нисом, се уште закрепнува....

Каролина на плажа во Мексико

Најголемата македонска музичка ѕвезда пренесе на социјалните мрежи како го минува медениот месец. Каролина Гочева и момчето, Михаул Корубин се во Мексико и на...

Уште еден принц во британското кралско семејство

Војвотката од Кембриџ, сопруга на британскиот принц Вилијам, претпладнево роди син. Ова е трето дете во семејството на Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон. Принцот Вилијам...

Последни вести

„Калчр трип“: Македонскиот јазик меѓу 10. најстари што сè уште се зборуваат

Порталот „Калчр трип“ од Лондон го вброи македонскиот јазик меѓу десетте најстари во светот што сè уште се зборуваат, покрај хебрејскиот, баскискиот, тамилскиот, литванскиот,...

Шверцувал 7,5 килограми хероин во Грција

35 годишен Пакистанец бил уапсен на меѓународниот аеродром во Атина „Елефтериос Венизелос“ во обид да прошверцува хероин. Тој пристигнал од Пакистан, преку Каиро, и во...

Владата инвестира во реинкарнација како метод на иновација, за жал не е шега (ФОТО)

Во рамки на тендерот за иновации на Фондот за иновации македонската влада ќе инвестира во реинкарнација. Иако звучи како шега сепак во официјалниот документ за...

Коѕијас: Договорот за името става точка на сништата за српска хегемонија!

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст зборувајќи за Преспанскиот договор. „За...