Илина Букбокс до Ида Протуѓер: DON’T YOU „ПЛЕМЕ“ ME

Реакција објавена на off.net.mk Да пишуваш рубрика за култура во турбулентни времиња е привилегија. Додека околу тебе „племето“ си ги вади очите, ти се бавиш...

Мајки и ќерки кои личат на сестри

Кога ќе се појават во јавноста познатите мајки со своите ќерки, многумина би помислиле дека всушност се работи за сестри. Рис Витерспун и нејзината ќерка,...

Смени ли нешто Елена во музичкиот правец? (видео)

Новиот спорт за песната „Tequila & Lemon“ на Елена Ристеска од неговото објавување привлече заради разиграноста, плажите, девојките, но отвори и дискусија дали има...

Џејн Фонда: Жал ми е што ја криев тајната за Харви Вајнштајн

Славната седумдесет и шест годишна оскаровка жали што знаела за сексуалното насилство на филмскиот магнат Харви Вајнштајн, а тоа не го обзнанила и споделила...

Принцезата Амира – спој на модерното и традиционалното

Амира ат-Тавиљ е 33-годишна принцеза од Саудиска Арабија која инспирира со својата желба светот да го направи подобро место за живеење. Принцезата се бори...

Бастијан Швајнштајгер конечно повисок од Ана Ивановиќ

Семејството Швајнштајгер, односно Ана и Бастијан уживаат во својата љубов, често патуваат и објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Откако тенисерката и фудбалерот се заедно,...

„Однесено од виорот“ станува проблем во поделената Америка

The Orpheum Theatre од Тенеси секоја година го прикажува класикот на светската кинематографија, но по жестоките реакции во следната ќе биде прекината традицијата долга...

Елтон Џон прекинал концерт со навреди и вулгарности

„Не сакам да свирам на ова дефектно пијано“, изјавил пејачот и во лутина го напуштил концертот кој е дел од американската турнеја. Своите соработници...

“Механичарот” стана татко

Руиз Хантингтонг (30) и Џејсон Статам (49) станаа родители, а гордата мајка добрата вест ја објави на својот профил на Инстаграм. “Нашиот мал човек пристигна”...

Руни може да загуби половина од богатството

Фудбалерот Вејн Руни (31) беше запрен од полицијата во петокот поради скршеното светло на автомобилот, а потоа беше констатирано дека тој го управувал своето...

Последни вести

„Калчр трип“: Македонскиот јазик меѓу 10. најстари што сè уште се зборуваат

Порталот „Калчр трип“ од Лондон го вброи македонскиот јазик меѓу десетте најстари во светот што сè уште се зборуваат, покрај хебрејскиот, баскискиот, тамилскиот, литванскиот,...

Шверцувал 7,5 килограми хероин во Грција

35 годишен Пакистанец бил уапсен на меѓународниот аеродром во Атина „Елефтериос Венизелос“ во обид да прошверцува хероин. Тој пристигнал од Пакистан, преку Каиро, и во...

Владата инвестира во реинкарнација како метод на иновација, за жал не е шега (ФОТО)

Во рамки на тендерот за иновации на Фондот за иновации македонската влада ќе инвестира во реинкарнација. Иако звучи како шега сепак во официјалниот документ за...

Коѕијас: Договорот за името става точка на сништата за српска хегемонија!

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст зборувајќи за Преспанскиот договор. „За...