Сиена Милер незадоволна од родовата поставеност во Холивуд

"Жените би требало да ги плаќаат повеќе од машки колеги. Од нас се бара промоција на филмовите со фото сесии за разни списанија, а...

Чарли Шин криел од девојките дека е ХИВ позитивен

Актерот  Чарли Шин (51) на крајот на 2015. година призна дека е ХИВ позитивен. Холивудски заводник може да се пофали дека спиел со повеќе...

Борис Бекер во двојна криза

Познатиот тенисер Борис Бекер (49) во последниов период се соочува со финансиски проблеми и банкрот, но нему сега му се најавен и љубовен бродолом....

Гвинет Палтроу нуди лажни фластери

Гвинет Палтроу (44) е сопственикот на веб страната на која во јуни ги претстави "магичниtе" лековити налепници за тело кои брзо станаа хит во...

Шварценегер ген: каков татко таков син

Дека генетиката игра важна улога, докажува и најмладиот син на легендарниот актер Арнолд Шварценегер (69). Актерот синот Јосиф (18) го доби кога тој ја...

Вуди Ален во Лондон ќе одржи џез концерт

Режисерот на Вуди Ален (81), освен страста за филм, тој ја сака и џез музиката. Со неговиот Њу Орлеанс бенд ќе настапи во почетокот...

Бијонсе и Џеј- ги избра овие имиња за своите бебиња

Поп дивата Бијонсе се породи со близнаците пред две недели,според американските медиуми, популарниот пар ѓи избрале имињата на своите наледници. Како што пишуваат  таблоидиte,...

Џони Деп ја малтретирал поранешната сопруга

Поранешните менаџери на актерот потврдуват дека тој ја тепал довчерашната сопруга Амбер Херд. Таа во ноември минатата година поднесе барање за развод, а патем...

Кога ќе тргне нема крај: Клуни ќе заработи милијарда долари од текила

Џорџ Клуни и пријателите го продадоа брендот за текилата Casamigos на компанијата Дијаџио од Лондон за неверојатни 700 милиони американски долари, со тоа што...

Деми му забранила на Ештон да се дружи со нејзините ќерки

54. годишната актерка Деми Мур не сака нејзиниот поранешен партнер Ештон Качер да се дружи со трите ќерки што таа ги има од бракот...

Последни вести

Катимерини открива дека МИА цензурирала изјави на Заев по налог на Ципрас

Грчкиот весник „Екатимерини“ тврди дека на барање на владата во Атина македонската државна новинска информативна агенција ги сменила изјавите на премиерот Зоран Заев...

Шест европски гиганти во трка по Елмас по дебито во Лига Европа

Борусија Дортмунд, Манчестер Сити, Рома, Бенфика, Атлетико Мадрид и Спартак Москва се европските фудбалски гиганти заинтересирани за 18-годишниот македонски талент Елиф Елмас по неговото...

Македонија близу просекот во ЕУ за струја од обновливи извори

Со една четвртина, поточно 24,1 проценти, од произведената електрична енергија од обновливи извори, Македонија е блиску до просекот во Европска унија од 29,6 отсто,...

Добил ли напаѓачот на полицајката со пајакот 50,000 евра од град Скопје за проект...

Советничката во град Скопје Драгана Велковска открива дека открива дека скопските советници одлучиле да дадат огромна сума на пари за нејасен проект во општина...