(ВИДЕО) Семејството Леџенд – Тиген на безбол меч

  Фамилијата Леџенд беше преслатка вчера, кога моделот Криси Тиген, поп ѕвездата Џон Легенд и нивната едногодишна ќерка Луна го посетија мечот меѓу безбол клубовите...

Поранешниот на Северина доби втор син

"Кралот за бакарот", Милан Поповиќ во вторникот стана татко по втор пат. Неговата 23. годишна партнерка Бојана се породила и вљубениот пар добиле син....

Јелена си оди порано, Ролан Гарос губи на убавина

Додека нејзиниот сопруг се мачеше против Доминик Тим и доживуваше еден од потешките порази на Ролан Гарос, а со тоа и елиминација, неговата сопруга...

Пачино ќе глуми во нова филмска контроверза на Ливингстон

Легендарниот актер Ал Пачино се подготвува за снимање на филмот на омилениот режисер и соработник Бери Ливингстон кој за проектот на HBO каналот ќе...

Клуниеви ги добија ќеркичката Ела и синот Александар

Портпаролот на славниот пар Клуни, сопругата, адвокатката Амал и актерот Џорџ денеска во Лос Анџелес ги добија близнаците што ги очекуваа. И многу, многу...

Хали Бери ќе раѓа трето дете во 6. деценија

Познатата Холивудска актерска ѕвезда Хали Бери ги изненади сите кога на црвениот тепих на Chrysalis Butter Ball во Лос Анџелес се појави со заоблен,...

Дуетот на Мајли и Аријана одушеви во Манчестер (видео)

На хуманитарниот концерт во Манчестер гледачите имаа ретка можност да ја чујат "Don't Dream It's Over" во исполнение на Аријана Гранде и Мајли Сајрус....

Кајли Миног издава нов албум

Познатата 49 годишна Австралиска пеjачка Кајли Миног набрзо ќе го издаде својот нов студиски албум , во кој преку песна ќе ја искаже својата...

Кој успеа да го орасположи Бред Пит?

Џина Родригез малку личи на Анџелина Џоли, според многумина не е ни до половина до нејзината убавина, но успеа да измами насмевки кај Бред...

Дознајте ги заблудите за кремите за сончање и нивната употреба

Летото иде, додуша, полека и бавно, но ние секако мора да се подготвиме за горештините каде тие и да не најдат: во град, на...

Последни вести

„Калчр трип“: Македонскиот јазик меѓу 10. најстари што сè уште се зборуваат

Порталот „Калчр трип“ од Лондон го вброи македонскиот јазик меѓу десетте најстари во светот што сè уште се зборуваат, покрај хебрејскиот, баскискиот, тамилскиот, литванскиот,...

Шверцувал 7,5 килограми хероин во Грција

35 годишен Пакистанец бил уапсен на меѓународниот аеродром во Атина „Елефтериос Венизелос“ во обид да прошверцува хероин. Тој пристигнал од Пакистан, преку Каиро, и во...

Владата инвестира во реинкарнација како метод на иновација, за жал не е шега (ФОТО)

Во рамки на тендерот за иновации на Фондот за иновации македонската влада ќе инвестира во реинкарнација. Иако звучи како шега сепак во официјалниот документ за...

Коѕијас: Договорот за името става точка на сништата за српска хегемонија!

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст зборувајќи за Преспанскиот договор. „За...