Балашевиќ, Северина и “годината на крадецот”

Северина Вучковиќ деновиве е во жалост поради одлуката на судот за одземање на синот Александар и предавање на чување кај таткото Милан Поповиќ за...

Леонардо Ди Каприо го врати Оскарот што си го купил

Актерот кој по четири неуспешни номинации ја доби наградата на Филмската Академија минатата година и тоа за филмот The Revenant имал статуетка и претходно,...

Симон Кауел ќе снима песна за настраданите од пожарот во Лондон

Познатиот музички продуцент Симон Кауел има идеја да сними песна со најпознатите светски ѕезди и целиот приход од продажбата да биде наменет на настраданите...

Јоко Оно доби награда за хитот на векот “Imagine”

Американското национално издавачко друштво и врачи награда на сопругата на починатиот член на Бителси Јоко Оно . Јоко Оно која има 84. години заедно...

Бијонсе на свет донесе близнаци

Познатата 35. годишна поп пејачка Бијонсе и нејзиниот 47. годишен сопруг Џеј Зи вчеравечер ги добија своите близнаци. Бијонсе сe породила во болница во...

Што крие Анџели Џоли со зимска облека на 40 степени

Анџелина Џоли секогаш знаела да го привлече вниманието. Дали е во прашање, Торнтон, дрога, Пит, развод, таа секогаш е во центарот на вниманието. Во...

Осум години подоцна Крис Браун раскажа како ја претепал Ријана

Раперот кој подолго не е во фокусот на јавноста со некој хит, во документарец кој ќе биде прикажан во август оди во детали и...

Шарлиз Терон во врска со поранешниот на Хали Бери

Познатата актерка и оскаровка Шарлиз Терон е во врска со Габриел Обри поранешниот  партнер на Хали Бери со која ја има ќерката Налу. Парот...

Малата Мила Србиновска стана европски шампион во хип-хоп

Шестгодишната скопјанка Мила Србиновска, членка на  студиото "Брејк а лег" ја освои титулата европски шампион во хип-хоп, на првенството што се одржано во Полска. Србиновска...

На Деми Мур од стрес и паѓаат заби

Откако ќе преживеете три брака и тоа со мажи различни, поразлични да не можат да бидат, стресот ви е задолжителна појава. Се уште преубавата...

Последни вести

Проф. Даскаловски: Македонија доби коалиција од најголемите криминалци

Конечно формирана коалиција меѓу најголемите криминалци во Македонија, пишува професорот Жидас Даскаловски на Твитер. Според Даскаловски во оваа коалиција влегуваат Али Ахмети наречен Дуинг Бизнис,...

ВМРО-ДПМНЕ честиташе нова коалиција на власт меѓу Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ Александар Николовски по седницата на Централниот комитет на партијата изјави дека вечерва опозицијата одржала историска седница на која раскрстила...

Покрај Мијалков, ВМРО-ДПМНЕ го исклучи и Никола Тодоров

Партиски извори од опозициската најголема партија потврдуваат дека Сашо Мијалков поранешниот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и началник на УБК и Никола Тодоров...

Завршува ли членството на Сашо Мијалков во ВМРО-ДПМНЕ?

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот состанок покрај потпретседателот Митко Јанчев и членот на извршниот комитет Костадин Богданов кој доаѓа од редот на реформаторите...