Гостинскиот терен е проблем, но за ново ракометно ЕП ни треба славје во Украина

Последните победи на Македонија на машко ракометно репрезентативно гостување во квалификациски натпревари датираат од пред две години во Швајцарија и од пред три во...

Северина останува без синот цело лето

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ е во постојана војна за старателството над својот син Александар кој го има од бракот со бизнисменот Милан Поповиќ. На...

Познатиот мјузикл “Mама Миа” ќе добие свое продолжение

Снимањето на продолжението на мјузиклот Мама Миа ќе ги обедини повторно на едно место Мерил Стрип и Пирс Бронсон. Смимањето ќе започне на есен,...

Пејачот Владо Георгиев очекува второ дете

Долго важаше за еден од најпосакуваните ергени на Балканот, а сега се соживеал и ужива во улогата на татко па нецела година по раѓањето...

Бил Козби – најголемиот силувач на 21 век

Некогаш многу популраниот актер од Козби шоуто и еден од најпочитуваните афроамериканци во 20. век, Бил Козби силувал меѓу 40 и 60 жени, девојки...

Бред Пит добил “прошка” од Џенифер Анистон

Џенифер Анистон била изненадена кога нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит се јавил, закажал средба, и на неа се извинил за аферата и разводот што...

Кети Пери признава дека размислувала за самоубиство

Поп ѕвездата Кети Пери јавно проговори за својот нов албум, за пропаднататa врска со познатиот актер Орландо Блум, депресијата, алкохолот и помислата на самоубиство....

Селена Гомез ја покажа својата друга страна

Познатата актерка, пеjачка и добитничка на Еми наградата Селена Гомез деновиве беше фотографирана како излегува од еден познат ресторан во Лос Анџелес во многу...

Бастијан Швајнштајгер конечно повисок од Ана Ивановиќ

Семејството Швајнштајгер, односно Ана и Бастијан уживаат во својата љубов, често патуваат и објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Откако тенисерката и фудбалерот се заедно,...

Мугуруза не го дочека крајот на Ролан Гарос и одлета на Балеарите

Откако го врати пехарот во Париз и не ја искористи шансата за нов Гренд Слем, а таа беше идеална со неиграњето на неколку врвни...

Последни вести

„Белиот стап“ на фреска од 14 век!

Светот денеска, 15 октомври го одбележува како меѓународен ден на Белиот стап, формално востановен во 1964 година и инициран од повеќе американски здруженија за...

“Ариведерчи, Меркел, Шулц и Јункер”, порача италијанскиот МВР Салвини

Резултатот од локалните избори во германската провинција Баварија покажува дека „стариот систем“ е отфрлен во Европа, напиша на „Твитер“ министерот за внатрешни работи и...

Каменос: Ципрас знае за „планот Б“, но не го одобрува

Министерот за одбрана, Панос Каменос, вели дека грчкиот премиер знаел за „планот Б“ доколку пропадне преспанскиот договор, што тој го претставил во Вашингтон минатата...

Авион падна меѓу луѓе во Германија

Три лица загинаа, а неколку беа повредени откако мал авион падна во германскиот град Фулда, објави Ројтерс. Малата „Цесна“ падна врз толпа  луѓе на аеродромот...