Јелена си оди порано, Ролан Гарос губи на убавина

Додека нејзиниот сопруг се мачеше против Доминик Тим и доживуваше еден од потешките порази на Ролан Гарос, а со тоа и елиминација, неговата сопруга...

Пачино ќе глуми во нова филмска контроверза на Ливингстон

Легендарниот актер Ал Пачино се подготвува за снимање на филмот на омилениот режисер и соработник Бери Ливингстон кој за проектот на HBO каналот ќе...

Клуниеви ги добија ќеркичката Ела и синот Александар

Портпаролот на славниот пар Клуни, сопругата, адвокатката Амал и актерот Џорџ денеска во Лос Анџелес ги добија близнаците што ги очекуваа. И многу, многу...

Хали Бери ќе раѓа трето дете во 6. деценија

Познатата Холивудска актерска ѕвезда Хали Бери ги изненади сите кога на црвениот тепих на Chrysalis Butter Ball во Лос Анџелес се појави со заоблен,...

Дуетот на Мајли и Аријана одушеви во Манчестер (видео)

На хуманитарниот концерт во Манчестер гледачите имаа ретка можност да ја чујат "Don't Dream It's Over" во исполнение на Аријана Гранде и Мајли Сајрус....

Кајли Миног издава нов албум

Познатата 49 годишна Австралиска пеjачка Кајли Миног набрзо ќе го издаде својот нов студиски албум , во кој преку песна ќе ја искаже својата...

Кој успеа да го орасположи Бред Пит?

Џина Родригез малку личи на Анџелина Џоли, според многумина не е ни до половина до нејзината убавина, но успеа да измами насмевки кај Бред...

Дознајте ги заблудите за кремите за сончање и нивната употреба

Летото иде, додуша, полека и бавно, но ние секако мора да се подготвиме за горештините каде тие и да не најдат: во град, на...

И Роби Вилијамс на хуманитарниот концерт на Адријана Гранде во Манчестер

Концертот наречен “Една љубов за Манчестер” кој ќе се одржи денеска ги собира на едно место најпознатите музички ѕвезди на денешницата. На хуманитарниот хепенинг...

Кој бил “тајната љубов” на Фреди Мекјури ?

Британскиот музичар со незаборавен глас Фреди Меркјури, познат и како водечки вокал и текстописец на рок групата Квин почина во сега веќе, далечната 1991....

Последни вести

Руска амбасада: Почит за сите што го дадоа животот за независна Македонија

Амбасада на Руска федерација во Македонија на својот профил на „Твитер“ го честита Денот на македонската револуционерна борба. „Честит #23Октомври - Денот на Македонската револуционерна...

Росоклија за пратеничкиот избор на Груевски: Никола и чесните предавници

Горазд Росоклија, македонски професор на престижниот Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, го коментира проветрувањето во ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи го почесниот претседател Никола Груевски како одговорен за...

,,Моќник” нападнал новинар кај “Мавровка”, полицајци гледале

Денеска околу пладне во близона на трговскиот центар Мавровка во центарот на Скопје бил вербално нападнат новинар на Македонската Радио Телевизија чие име не...

Мијалков и официјално исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

„Се утврдува дека постои дисциплинска одговорност-дисциплинска мерка: исклучување од Партијата ВМРО-ДПМНЕ на лицето Сашо Мијалов согласно Статутот Член 15, став 1 и член 16...