Дуетот на Мајли и Аријана одушеви во Манчестер (видео)

На хуманитарниот концерт во Манчестер гледачите имаа ретка можност да ја чујат "Don't Dream It's Over" во исполнение на Аријана Гранде и Мајли Сајрус....

Кајли Миног издава нов албум

Познатата 49 годишна Австралиска пеjачка Кајли Миног набрзо ќе го издаде својот нов студиски албум , во кој преку песна ќе ја искаже својата...

Кој успеа да го орасположи Бред Пит?

Џина Родригез малку личи на Анџелина Џоли, според многумина не е ни до половина до нејзината убавина, но успеа да измами насмевки кај Бред...

Дознајте ги заблудите за кремите за сончање и нивната употреба

Летото иде, додуша, полека и бавно, но ние секако мора да се подготвиме за горештините каде тие и да не најдат: во град, на...

И Роби Вилијамс на хуманитарниот концерт на Адријана Гранде во Манчестер

Концертот наречен “Една љубов за Манчестер” кој ќе се одржи денеска ги собира на едно место најпознатите музички ѕвезди на денешницата. На хуманитарниот хепенинг...

Кој бил “тајната љубов” на Фреди Мекјури ?

Британскиот музичар со незаборавен глас Фреди Меркјури, познат и како водечки вокал и текстописец на рок групата Квин почина во сега веќе, далечната 1991....

Лудило во Келн (видео)

Моменти за историја на македонскиот спорт.  Еве го видеото од завршницата во Келн, голот на Циндриќ и вулканот од радост на црвено-црните. https://youtu.be/exFjQUtTGMU

Клинтонови соработници тврдат дека Меланија се разведува

Швајцарски портал се повикува на поранешниот близок соработник на семејството Клинтон, Клод Тејлор кој тврди дека Меланија Трамп тргнала да се разведува од Доналд....

Костурица заздравува по сообраќајката и се подготвува за тужба

Познатиот српски режисер Емир Кустурица имал сообраќајна несреќа на раскрсницата кај Љиг, но состојбата му е сосема добра и тој по прегледите уште синоќа...

Летната бламажа на Ерос Рамазоти

Во текот на летните ферии се случуваат секаквни згоди и незгоди. Песок, инсекти, алергии и слични проблеми ве очекуваат и во моментите за одмор,...

Последни вести

И „Маша и мечката“ работат за Путин!?

Цртаниот филм за девојчето Маша и мечката кој го гледаатмилиони деца во Велика Британија е обвинет дека е алатка за „мека пропаганда“ на Кремљ. „Маша...

Твит на денот: Бегството на Груевски пример за регионална соработка

Секаквите можни рути на движење на македонскиот експремиер Никола Груевски до Унгарија, кои во објавата на Валери Хопкинс од Будимпешта на Твитер се споени...

Против аерозагадувањето 1,5 милион евра – за мебел и возила 7 (ВИДЕО)

Граѓанските здруженија се незадоволни од одлуката на владата со 1,5 милиони евра да го решава проблемот со енормната загаденост на воздухот. Буџетот на владата за...

Др Арсланагиќ го дијагностицира „киднапирањето“ на Груевски

Тезата на премиерот Зоран Заев дека експремиерот Никола Груевски можеби бил киднапиран измами реакција од Твитер-профилот „Др Арсланагиќ“. „Пред да изјавите дека некој е киднапиран,...