Чарлиевите ангели ќе се собираат по трет пат

Филмската авантура на трите преубави девојки: Камерон Дијаз, Дру Баримор и Луси Лу, која во 2001. година доживеа вистински бум и која имаше заработка...

The Square добитник на Златната палма во Кан

Шведскиот филм Сквер во режија на Рубен Ослунд е победник и добитник на Златната палма, главната награда на филмскиот фестивал во Кан. Филмските работници...

Слатка мала – Ева Лонгорија

Ева Лонгорија е мала, моќна, убава и забавна, но недоволно висока.  42-годишната актерка се најде во друштво на девојки со поголема  височина на забавата...

Две “бељи” одеднаш, Бен Стилер има рак и се разведува

Бен Стилер и Кристин Тејлор се разведуваат по 17 години брак, а познатиот актер повеќе од една година се бори со ракот на простата....

Миранда Кер го кажа судбоносното да

Супер моделот Миранда Кер по втор пат застана на лудиот камен.  Убавицата му кажа да на партнерот Еван Шпигел на скромна церемонија во својот...

Франција го одликува Ерик Клептон

Франција го одликува легендарниот гитарист Ерик Клептон со орден "Капетан на уметноста во областа на музиката", соопшти француската амбасада во Лондон. Наградата на Ерик...

Бела Хадид е новото лице на италијански бренд за аксесоари “Bulgari”

Бела Хадид е новиот амбасадор на познатиот бренд за накит Bulgari. 20. годишната манекенка што пред скоро време се здоби со титулата „Супер модел“...

Слатката холивудска русокоса наполни 41 година

Американската актерка и филмски продуцент Рис Витерспун наполни 41 година. Таа роденденот го прослави во друштво на своите две деца и како што може...

Памела Андерсон непрепознатлива во Кан

Некогаш преубавата Памела Андерсон, сега веќе средовечна 49. годишна госпоѓа, на дефилето на Канскиот фестивал изгледаше сосема по различно од вообичаениот секси и "вамп"...

Меланија Трамп елегантна пристигна во Сицилија

Меланија Трамп продолжува да освојува со својот стил за време на турнејата со Доналд низ Европа. Меланија беше пречекана од Емануела Мауро, сопругата на...

Последни вести

Дописник на Гардијан „го улови“ Груевски во Будимпешта

Фотографија на Никола Груевски како се шета во Будимпешта, и која вчера беше споделувана на Фејсбук ја направил Дејвид Нолан, дописник британскиот весник Гардијан. „Го...

Потера по напаѓачот кој уби 3 лица на божикен пазар во Стразбур

Се уште е во тек потрагата по напаѓачоткој  синоќа уби три лица и рани уште 12 на божикен пазар во Стразбур,  соопшти министерот за...

Советникот на СЈО Тортевски во срамна пресметка со демонстранти (ВИДЕО)

Адвокатот Александар Тортевски кој е советник на СЈО попладнево имал вербална расправија со учесниците на уредно пријавениот јавен протест во центарот на Скопје. Тој пристигнал...

Георгиев: Договорите не мора секогаш да се исполнат

…„Топлите прегратки помеѓу Борисов и Заев не ги стоплија душите на двата народа. Министерот за НАТО (одбрана) на Бугарија секојдневно фрла отровни стрели кон...