Трамп повторно ја понижи Меланија

Доналд Тамп повторно се покажа како лош џентлмен. На првата официјална посета надвор од САД, на аеродромот во Ријади, Трамп ги поздравил присутните и...

Војвотката Кејт во прекрасна тоалета

На денешната венчавка на својата помалата сестра Пипа Мидлтон, војвотката Кејт блесна во тоалета во боја на праска од познатиот дизајнер Александар Квин.

Се омажи Пипа Мидлтон

Денеска се омажи Пипа Миделсон помладата сестра на војвотката Кејт. Таа се омажи за 8 години постариот мулти милионер Џејмс Мархејс. Венчавката се одржа...

Жежок танц на весел Турчин? (видео)

Деновиве низ етерот кружи весела игра на крупен, баајги крупен Турчин, кој патем и нема многу височина. Вреди да се види зошто неговото добро...

Како изгледа Мишел Фајфер на прагот на 60-тите години?

Мишел Фајфер се враќа во Холивуд во полн сјај. 59-годишната актерка присуствуваше на премиерата на својот најнов филм „Wizard Of Lies“ во Њујорк. На...

Принцезата Амира – спој на модерното и традиционалното

Амира ат-Тавиљ е 33-годишна принцеза од Саудиска Арабија која инспирира со својата желба светот да го направи подобро место за живеење. Принцезата се бори...

Мис Индија – од тинејџерски каприци до страшна дијагноза

Британи Винчестер, девојката која пред два дена ја претставуваше Индијана на изборот „Мис САД“, ја раскажа својата приказна и отворено зборуваше за ракот на...

Серена Вилијамс ужива на својот момински викенд

Врвната тенисерка Серена Вилијамс наскоро ќе заплива во брачните води, па нејзините најблиски пријатели и организираа опуштена моминска забава.Заедно со 20 гости, меѓу кои...

Жак Хоудек разочаран од соседите

И покрај општиот впечаток дека хрватскиот претставник на овогодинешната Евровизија во Кеив, Жак Хоудек понуди добра песна и одлична изведба заврши на 13. место...

Која е жената – муза за песната „ЗБОГ ЈЕДНЕ ДИВНЕ ЦРНЕ ЖЕНЕ“

Вонсерискиот хит „Због једне дивне, црне жене“ неодамна е прогласена за најубава балада на сите времиња,  крие една преубава романтична приказна пишува Телеграф. Имено, славниот...

Последни вести

Анализа на проф. Силјановска за Преспанскиот договор (1)

Професорката по уставно право Гордана Силјановска во темелна студија го анализира Преспанскиот договор. Студијата ја објавуваме во повеќе продолженија поради обемноста и длабочината...

Алсат – М и Трендо со мечкина услуга за „Специјалката“ – Што...

Во видеото што се врти на социјалните мрежи, оригинално го сними и објави Алсат М а го пренесува офф.нет.мк се гледа и слуша Катица...

Ве поздрави Владо Јовановски, актер, уметник, човечиште и обвинет за тероризам (ВИДЕО)

Потресни стихови на актерот Владо Јовановски кои одлично ја објаснуваат ситуацијата во Македонија: Ти си внатре, дете, во ембрионот на Европа. Ноќниот чувар гласно го чита...

Петир: Посакувам македонското сонце секогаш силно да свети

Хрватската европратеничка Маријана Петир уште еднаш ја покажа својата приврзаност кон Македонија и Македонците, испраќајќи им порака од Брисел. „Денот на независноста на Македонија е...