Кариера и личен развој: Како до вистинската опција за мене?

Пишува: Катерина Златановска Попова – сертифициран кариерен советник Фото: Проф. д-р Јане Ацевски Имаше една игра кога бевме деца која ја игравме: направена од хартија, поделена...

Кариера и личен развој: Да се ризикува или не?

Пишува: Катерина Златановска Попова Сертифициран советник за кариерен развој katerina.zp@expres.com.mk Фото: проф. д-р Јане Ацевски Да се ризикува или не? Аладиновото правило вели дека и со делување и со...

Салтирова Давидовски: Заменете ги чоколадата за децата со позитивна комуникација

Ана Салтирова Давидовски е социјален работиник кој има магистрирано на менаџмент на човечки ресурси, Менаџер за човечки ресурси во АМСМ, NLP (неуролингвистичко програмирање) Тренер...

Промовирана ,,Благодарам”, алатка за деца и возрасни

Во Скопје е промовирана интерактивната книга ,,Благодарам" која може да им помогне на сите родители на деца во развој но и на сите други ...

Кариера и личен развој: Кој е клучот за сопствениот развој?

Пишува: Катерина Златановска Попова Сертифициран советник за кариерен развој katerina.zp@expres.com.mk Новата рубрика во рамките на Експрес.мк има за цел на своите читатели да им понуди содржини од...

Последни вести

Исчезна тинејџер – мајката апелира за помош

Вознемирувачка порака и апел за помош на социјалните мрежи објави синоќа Маја Трокова мајка на тинејџер за кој смета  дека е исчезнат. „Ве молам помогнете...

Ципрас: Преспанскиот може и да не биде ратификуван!

Првпат по потпишувањето на Преспанскиот договор, Алексис Ципрас испрати јасен сигнал до Владата на Скопје и ја отвори можноста да не биде ратификуван преспанскиот...

Противниците на Ципрас одушевени од Каракачанов

Противниците на премиерот на Грција Алексис Ципрас и оние незадоволни од договорот од Преспа меѓу Грција и Македонија за новото име на земјата го...

Кривична против министер на ДУИ

Финансиската полиција поднесе кривична пријава против актуелниот министер за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани. Тие се сомничат за незаконска исплата на...