Нема вести да се прикажат

Последни вести

Хан песимист за екстрадицијата на Груевски

Пред почетокот на Советот на министри за надворешни работи на ЕУ врокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска изјави дека не е многу веројатно дека...

Нов дебакл на министерот Димитров на Твитер

Шефот на дипломатијата доживеа нов дебакл на социјалната мрежа Твитер откако на неговиот пост не доби директна јавна поддршка од никого. Во својата порака на...

Прото тема: „Виножито“ на иста линија со скопските власти

Се покажа дека кругови во Грција кои говорат „словенски јазик“ се на иста линија со раководството на Скопје, обидувајќи се заеднички да ги искористат...

Ние сме Македонија: Истрага и Трамп веднаш да го отповика амбасадорот Бејли

Не ја потценувајте моќта на народот кога волјата е непроценливо голема за да го одбранат суверенитетот на својата земја, објавува движењето Ние сме Македонија...