Нема вести да се прикажат

Последни вести

Каменос: Кога преспанскиот ќе дојде во парламент, ќе се повлечеме

Соработката и останувањето во владата ќе биде додека договорот од Преспа не дојде во парламентот,  изјави Панос Камнеос за време на неговиот говор пред...

Дарко Митревски: Нивната “Северна творба” ќе пропадне

Народите создаваат држави и стануваат нации така што се обединуваат околу некои морални и филозофски вредности, било леви или десни. Да речеме: слобода, еднаквост и...

Битолчанец до Канчевска – Милевска: Ќе те јаде одвнатре….. (Твит на денот)

Битолчанец на Твитер ја објаснува емотивната состојба на огромен број Македонци по ,,Срамниот петок" "Ко умрен незакопан сум, отруен во душа, грло ми се стега,...

Зибери: за aмнестија да се почекаат претседателските избори

Поранешниот претеник на ПДП и правник Насер Зибери смета дека компромисот за простување на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на уставните измени беше можноста...