Ѓоковиќ ја одушеви Хрватска со поддршката, Ракитиќ му се заблагодари

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ги собра симпатиите на Хрватите со честитката за пласманот во полуфиналето на Светското фудбалско првенство во Русија, а хрватскиот репрезентативец...

Руските служби го чуваат Вида, фудбалерот што ја елиминира „Зборнаја“

Домагој Вида, фудбалерот на Хрватска, кој два пати даде голови со кои неговиот тим ја елиминира Русија на Светското првенство, е под посебна заштита...

Фудбалско лудило во Хрватска – Од Задар, Роберт Димитриевски

За да се доживее фудбалската треска што ја зафати Хрватска по пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија, нема друг начин освен да...

Хрватска го урна домаќинот Русија, во полуфиналето на СП и Англија (ВИДЕО)

На сличен начин како против Данска во осминафиналето, Хрватска го прескокна и домаќинот Русија, славејќи на пенали за второ полуфинале на фудбалските мундијали, каде...

Франција и Белгија први полуфиналисти, Јужна Америка без медал (ВИДЕО)

Полуфиналето на Светскиот фудбалски шампионат во Русија ќе биде мини Европско првенство откако Франција и Белгија ги елиминираа двата последни јужноамерикански претставника Уругвај и...

Закани со смрт за Швеѓанецот што се мајтапеше со двоглавиот орел (ФОТО)

Швеѓанецот што по мечот меѓу Шведска и Швајцарија на социјалните мрежи се мајтапеше со навивачите на Швајцарија со албанско потекло добил десетици закани, некои...

Фудбалскиот мундијал остана без Роналдо и Меси (ВИДЕО)

Светското првенство во Русија во завршницата ќе биде без двете најголеми ѕвезди, откако и Кристијано Роналдо и Лионел Меси со своите репрезентации доживеаја елиминација...

Ренџерс без фанови во Скопје, на авиопревозникот му е неисплатливо?!

Шкотскиот фудбалски клуб Ренџерс ги извести своите навивачи дека не е во можност да им понуди патување во Скопје на возвратниот натпревар со Шкупи...

Вардар во „групата на смртта“ со европскиот првак Монпелје!

Ракометарите на Вардар не ги послужи среќата во денешната ждрепка за Лигата на шампионите, која ги смести во групата А заедно со бранителот на...

Македонскиот таеквондист Георгиевски вицешампион на Медитеранот

Таеквондистот Дејан Георгиевски ѝ донесе нов медал на Македонија, прв со сребрен сјај, на 18. Медитерански игри што се одржуваат во шпанскиот град Тарагона. Тој...

Последни вести

Професорот Шкариќ признава дека се води државна пропаганда за името

Веќе подолго време се мислам да му пишам отворено писмо на мојот некогашен професор Шкариќ, но не стасувам… Можеби во некој од наредните термини...

„Микомп“: Проектот е за реинкарнација на предмети, а не на луѓе

Средствата во висина од 211.500 денари за реинкарнација што ги добила фирмата „Микомп“ ДООЕЛ од Прилеп од Владата се наменети за реинкарнација на предмети,...

„Калчр трип“: Македонскиот јазик меѓу 10. најстари што сè уште се зборуваат

Порталот „Калчр трип“ од Лондон го вброи македонскиот јазик меѓу десетте најстари во светот што сè уште се зборуваат, покрај хебрејскиот, баскискиот, тамилскиот, литванскиот,...

Шверцувал 7,5 килограми хероин во Грција

35 годишен Пакистанец бил уапсен на меѓународниот аеродром во Атина „Елефтериос Венизелос“ во обид да прошверцува хероин. Тој пристигнал од Пакистан, преку Каиро, и во...