Навивачите на ПАОК „потсетија“ дека „Македонија е една и таа е тука“

Иако УЕФА строго забранува политички пораки на фудбалските стадиони, навивачите на ПАОК пак го злоупотребија настапот на нивните миленици во квалификациите за Лигата на...

Салцбург не ѝ даде крила на Шкендија на „Ред бул арена“

Фудбалерите на Шкендија со мали шанси ќе го дочекаат реваншот со Салцбург од третото квалификациско коло за Лига на шампиони на 14 август на...

Тифозите до Заев: Продолжи вака, не обедини нас, ќе го обединиш цел народ

Иронична порака од македонските навивачки групи кои денеска во Крушево симболично се обединија во една група "Обединувањето на навивачките групи во Македонија е благодарение само...

НБА-кошаркарот Џеди Осман во посета на родниот Охрид

Џеди Осман, кошаркар на НБА-вицешампионот Кливленд кавалирс, попладнево пристигна во Македонија со семејството, а добредојде на аеродромот во родниот Охрид му посака турскиот концесионер...

Јанкуловска го покажа бебето и иритираше дел од поддржувачите

Преслаткиот мал Петар, синот на екс министерката Јанкуловска не е причина за незадоволството искажано на социјалните мрежи дури и кај нејзините фанови. Фановите изразуваат...

Македонија и Бразил со ист број фудбалери во Прва лига на Хрватска

Иако не беше ни блиску до пласман на мундијалот во Русија, Македонија може да се пофали со ист број фудбалери како петкратниот светски шампион...

Шкендија со минимална предност, два гола на Адеми за Динамо (ВИДЕО)

Благодарејќи на голот на Бесарт Ибраими од слободен удар во 24. минута, фудбалерите на Шкендија ќе патуваат со минимална предност од 1:0 на возвратниот...

Навивачите на ПАОК со транспарент „Македонија е една и единствена и таа е тука“

Македонија е застапена во пораките на два транспарента што навивачите на ПАОК ги истакнаа на трибините на стадионот во Солун пред вечерашниот натпревар со...

Џуба за проукраинската изјава на Вида: Не му се лутам, не знае што прави

Напаѓачот на фудбалската репрезентација на Русија, Артјом Џуба, бил многу вознемирен од проукраинската изјава на хрватскиот дефанзивец Домагој Вида, но вели дека не му...

Го презема ли бугарска компанија ФК Вардар?

По заминувањето на рускиот тајкун Сергеј Самсоненко, моќна бугарска компанија има намера да го купи најтрофејниот македонски фудбалски клуб ФК Вардар. Од добро запознати...

Последни вести

Апасиев за Питу Гули, историјата и дебелогазовците

Професорот од Универзитет „Гоце Делчев“ од Штип, Димитар Апасиев, на својот профил на „Фејсбук“ ги поврза актуелностите околу референдумот за договорот Заев-Ципрас со настаните...

Шкендија го честеше Салцбург гол за победа и во Скопје (ВИДЕО)

Катастрофалната грешка на Стенио Жуниор, која ја казни Такуми Минамото во втората од четирите минути судиско надополнување, му донесе победа на Салцбург од 1:0...

Манџукиќ, кој дебитира со Македонија, повеќе нема да игра за Хрватска

Пред 11 години ја почна блескавата репрезентативна кариера против Македонија, а денеска 32-годишниот Марио Манџукиќ реши да се повлече од националниот тим на Хрватска,...

Шилегов ги „обвини“ временските услови за проблемот со комарците!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го откри виновникот за проблемот со наездата од комарци во главниот град летово - временските услови, односно врнежите и наглото...