Реал дава богатство за нова европска титула

Реал Мадрид во секој поглед ги подига стандардите во светскиот фудбал, а особено во делот на трошокот што го прави за издатоци за фудбалерите....

Кире и Борко се во Келн, Вардар пристигнува денеска

Се наближува терминот што го очекуваме со нетрпение, а тоа е 3 јуни, кога Вардар ќе се сретне со Барселона во полуфиналето од Лигата...

Кристијано Роналдо чека близнаци во октомври

Италијанскиот магазин Карас тргна да ја разубедува мајката на најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо која тврди дека неговата девојка Џорџина Родригез не е...

Ангеловски ги чека Пандев и Несторовски, а со Турција играме за пет дена

Македонската сениорска фудбалска репрезентација се уште не е комплетна, а селекторот Игор Ангеловски се уште е во исчекување на ударниот напаѓачки тандем Пандев-Несторовски. Покрај...

Нов трилинг фудбалски титули за преубедливиот Вардар

Не останаа никакви дилеми за 36. последно, денеска одиграно коло, во Првата македонска фудбалска лига. Во амбиент на ревијална завршница се играше слободно на...

Волчицата знае како со своите легенди, Де Роси останува до крајот на кариерата

Даниеле Де Роси потпишал нов три годишен договор со Рома уште минатата недела, но на негово барање, тоа сакал се биде објавено по испраќањето...

Ракометарките заминаа на турнир во Анталија

Утринава селекцијата замина за Анталија каде во следните 4 дена ќе одигра три пријателски со Турција, Русија и Литванија кои треба да ни помогнат...

Борусија (Д) го “опљачка” ПСЖ, Обемајанг се сели во Париз

Француските медиуми јавуваат дека Пари Сен Жермен и Борусија Дортмунд се договориле за трансфер на Пјер Емерик Обемајанг на Паркот на принцовите. Тој би...

Цонга е првата голема жртва на машкиот дел од Ролан Гарос

Жо Волфред Цонга е првата голема жртва на машкиот дел од Францускиот тениски Гренд Слем. Моментно 11-тиот, а некогаш петти светски играч загуби од...

Пике конечно се охрабрил, Шакира летово ќе се мажи

Дефанзивецот на Барселона и шпанската фудбалска репрезентација и колумбиската музичка супер ѕвезда се во врска од 2010. година, а живеат заедно од 2011. Тие...

Последни вести

Што би направил Апасиев ако е претседател, премиер, лидер на опозиција или обвинител

Професорот Димитар Апасиев објаснува што би направил да е на местото на Иванов, Заев, Мицкоски или јавниот обвинител. Тој често добивал пораки во инбокс, со...

Студентка до проф. Мухиќ: Срам да ви е, се надевам ќе имате доволно пари

- Срам да ви е, и ако ви е треба да ви е, а ако не ви е, срам да ви е што ни...

Левица бара поништување на Преспански договор, најавува протести

Безусловно суспендирање на противуставната и илегална владина иницијатива за промена на Уставот на РМ и поништување на отфрлениот Преспански договор; Итно распуштање на парламентот и закажување на предвремени...

Еди Рама не ги брише коментарите на Твитер за “Илирида”

Два дена откако албанскиот премиер Еди Рама го честиташе роденденот на Република Северна Македонија на неговиот Твитер профил се уште не се избришани коментарите...