Кога може Меси да затајува данок, зошто Роналдо би бил “покус”

Не стивнале реакциите од потврдата на одлуката на шпанскиот суд, за казната од година и половина затвор, условно за Лионел Меси кому му е...

Валверде и не дојден на Камп Ноу го нарача Ерера

Уште не седнат на клупата на Барселона, Ернесто Валверде го нарачал првото засилување за следната сезона, а тоа е Андер Ерера од Манчестер Јунајтед....

“Кобрата” ќе го предизвика Ентони Џошуа

Ни Кличко, ни Валдер, ни Фјури, ни некој друг, Бугаринот Кубрат Пулев ќе биде прв предизвикувач на новиот светски боксерски првак во тешка категорија,...

Леброн Џејмс вечерва го надминува Мајкл Џордан

Бостон вечерва во дочекува Кливленд во петтиот меч од источната серија во која Кавси водат со 3-1 и со победа можат да просперираат до...

Тениска промена на улогите: Азаренка е омилена, Шарапова веќе не

Марија Шарапова не доби вајлд карта ни за квалификациите од Ролан Гарос, но затоа Викторија Азаренка имала покана и за главниот турнир. Белорусинката нема...

Иниеста ја напушта Барселона, Јувентус е во исчекување

Деновиве доста се шпекулира со заминување на капитенот на Барселона, Андрес Иниеста од клубот со кој освои се што е можно, но во кој,...

Немало по верен навивач: ја нуди жената само Ибра да остане

Иако сме само на половина од годината веќе го имаме најинвентивниот спортски транспарент за 2017.година. Тој е дело на навивач на Манчестер Јунајтед кој...

Жозе Мурињо: поетите не освојуваат ништо, рационалноста носи ЛШ

По триумфот на Манчестер Јунајтед против Ајакс (2-0) во финалето од фудбалската Лига Европа, тренерот на Црвените ѓаволи имаше потреба да им објасни на...

Фановите се чудат, Грците се лутат, Македонија домаќин на Мурињо

Фановите на Манчестер Јунајтед кои што вечерва со својот клуб ја освоија Лига Европа се најдоа во шок откако сфатија дека во август треба...

Манчестер Јунајтед победи во Лига Европа и доаѓа во август во Скопје

Манчестер Јунајтед е победник во второто клупско европско натпреварување и ќе игра во август во Скопје. Црвените Ѓаволи вечерва на Френдс стадионот во Солна...

Последни вести

Бјадов: Еден куршум и два зајака (Анализа)

Пишува Трајче Бјадов Американската политика разбира дека најголем непријател на американската стратегија во Македонија преку #Референдумот (и со тоа на Балканот) не е движењето #Бојкотирам,...

Македонците од САД се мобилизираат контра референдумот

Македонските иселеници од САД преземаат низа активности за минирање на референдумот на 30 септември преку пријавување за гласање заради зголемување на цензусот, а потоа...

Порака „Бојкотирам“ и на стадионот во Франкфурт

Македонската дијаспора на најразлични начини го искажува својот став за бојкотирање на референдумот за договорот Заев-Ципрас за преименување на татковината во Северна Македонија, па...

Статус на денот

„Му честитам на Косово... со одлуките од последните неколку дена ќе добијат и патници на аеродромот и нови корисници на нивните банкарски услуги“. Ова е...