Тениска промена на улогите: Азаренка е омилена, Шарапова веќе не

Марија Шарапова не доби вајлд карта ни за квалификациите од Ролан Гарос, но затоа Викторија Азаренка имала покана и за главниот турнир. Белорусинката нема...

Иниеста ја напушта Барселона, Јувентус е во исчекување

Деновиве доста се шпекулира со заминување на капитенот на Барселона, Андрес Иниеста од клубот со кој освои се што е можно, но во кој,...

Немало по верен навивач: ја нуди жената само Ибра да остане

Иако сме само на половина од годината веќе го имаме најинвентивниот спортски транспарент за 2017.година. Тој е дело на навивач на Манчестер Јунајтед кој...

Жозе Мурињо: поетите не освојуваат ништо, рационалноста носи ЛШ

По триумфот на Манчестер Јунајтед против Ајакс (2-0) во финалето од фудбалската Лига Европа, тренерот на Црвените ѓаволи имаше потреба да им објасни на...

Фановите се чудат, Грците се лутат, Македонија домаќин на Мурињо

Фановите на Манчестер Јунајтед кои што вечерва со својот клуб ја освоија Лига Европа се најдоа во шок откако сфатија дека во август треба...

Манчестер Јунајтед победи во Лига Европа и доаѓа во август во Скопје

Манчестер Јунајтед е победник во второто клупско европско натпреварување и ќе игра во август во Скопје. Црвените Ѓаволи вечерва на Френдс стадионот во Солна...

Спектакл од финале и нова титула за кошаркарите на МЗТ Скопје

Конечно кошаркарско финале какво што, оваа нација која знае што е добро и што е квалитет, заслужува. МЗТ Скопје ја доби мајсторката против Карпош...

Рома го пранајде новиот тренер во Сасуоло

Лучано Спалети и Рома се разделија, па римската волчица веднаш тргна во потрага по нов тренер. Избор падна на Еузебио Де Франческо кој во...

Раниери се враќа во англискиот фудбал

Клаудио Раниери би можел да доживее брз камбек во Англиските фудбалски лиги откако за него сериозен интерес пројавува Сандерленд. Мал проблем е што Сандерленд...

Готово: Санчез му врти грб на Арсенал

Агентот на Алексис Санчез, Фернандо Филевич е во Минхен каде ги договара личните услови на чилеанскиот фудбалер за премин во Баерн. Неговата желба е...

Последни вести

Заев демантира, Ципрас анекс скицира – пишува Горан Момироски

Македонскиот премиер деновиве навидум ја смири јавноста откако на прашањето дали има сознанија дека Грција подготвува анекс на Преспанскиот договор со кој ќе се...

Груевски сликан во Будимпешта

На Фејсбук попладнево се споделува фотографија од Никола Груевски фотографиран, наводно во Будимпешта, на која се гледа како екс-македонскиот премиер облечен во црвена јакна...

Каменос: „Преспанскиот договор е мртов“

Лидерот на „Независни Грци“, Панос Каменос денеска изјави дека преспанскиот договор е мртов и дека тој е подготвен да ја напушти владата доколку договорот...

Зашто сме таму кај што сме (СТАТУС НА ДЕНОТ)

Мизерни услови за работа, преполни чекални, прегледи милион, никаков ред и поредок, се напаѓа медицински персонал, нереализирани ветувања со години и никакви реакции, а...