Лина Ѓорчевска само ги виде Париз и Ролан Гарос

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорчевска не успеа да го мине првото квалификациско коло по поразот од 2-1 во дебито на Ролан Гарос. Таа одлично...

Ќе освои ли Меси пехар годинава?

На три дена до финалето од Купот на Шпанија во кое Барселона игра со Алавес, фудбалската јавност во светот се прашува, дали најдобриот играч...

Првата европска радост на Мурињо (видео)

Вечерва (20.45) на Френдс арена во Солна, Шведска се игра финалето во Лига Европа во кое Манчестер Јунајтед се среќава со Ајакс. Победникот доаѓа...

МЗТ за шеста последователна титула, Соколи за влез во кошаркарскиот крем

Денеска (18.00) во Јане Сандански, МЗТ Скопје ќе го дочека Карпош Соколи со што ќе кулминира кошаркарската сезона кај нас и ќе го дознаеме...

Кајри Ирвинг го влече Кливленд кон големото НБА финале

Кајри Ирвинг го повлече Кливленд од работ на бездната кога Бостон, во вториот меч во Охајо, четврти вкупно, водеше во втората четвртина со 16...

Кога сам признаваш колапс: МКФ носи турски судии за мајсторката од кошаркарскиот плеј оф

Македонската кошаркарска федерација попладнево под притисок на финалистите во домашното разигрување за титулата донесе одлука за ангажирање на турска судиска тројка која ќе го...

Лучано Спалети го презема Интер и добива 150 милиони евра за засилувања

Мнозинскиот сопственик на Арсенал Стен Кронке издаде соопштение во кое се вели дека ја одбива сумата од една милијарда евра, која помалиот акционер Алишер...

Пријателот на Путин не го доби Арсенал ни за милијарда евра

Мнозинскиот сопственик на Арсенал Стен Кронке издаде соопштение во кое се вели дека ја одбива сумата од една милијарда евра, која помалиот акционер Алишер...

Очекувано: Антонио Конте е најдобар тренер во Премиер лигата

Антонио Конте е избран за тренер на годината во Англија со што продолжува доминацијата на италијански тренери во Премиер лигата. Во гласањето на колегите...

Тоа е бонус: Челзи за Квадрадо добива 20 милиони евра плус

На крајот од сезоната најдобрите екипи од стариот континент кои во текот на годината или во претходните неколку, имале меѓусебен бизнис односно купување и...

Последни вести

Советникот на СЈО Тортевски во срамна пресметка со демонстранти (ВИДЕО)

Адвокатот Александар Тортевски кој е советник на СЈО попладнево имал вербална расправија со учесниците на уредно пријавениот јавен протест во центарот на Скопје. Тој пристигнал...

Георгиев: Договорите не мора секогаш да се исполнат

…„Топлите прегратки помеѓу Борисов и Заев не ги стоплија душите на двата народа. Министерот за НАТО (одбрана) на Бугарија секојдневно фрла отровни стрели кон...

Заев демантира, Ципрас анекс скицира – пишува Горан Момироски

Македонскиот премиер деновиве навидум ја смири јавноста откако на прашањето дали има сознанија дека Грција подготвува анекс на Преспанскиот договор со кој ќе се...

Груевски сликан во Будимпешта

На Фејсбук попладнево се споделува фотографија од Никола Груевски фотографиран, наводно во Будимпешта, на која се гледа како екс-македонскиот премиер облечен во црвена јакна...