Јанкуловска го покажа бебето и иритираше дел од поддржувачите

Преслаткиот мал Петар, синот на екс министерката Јанкуловска не е причина за незадоволството искажано на социјалните мрежи дури и кај нејзините фанови. Фановите изразуваат...

Македонија и Бразил со ист број фудбалери во Прва лига на Хрватска

Иако не беше ни блиску до пласман на мундијалот во Русија, Македонија може да се пофали со ист број фудбалери како петкратниот светски шампион...

Шкендија со минимална предност, два гола на Адеми за Динамо (ВИДЕО)

Благодарејќи на голот на Бесарт Ибраими од слободен удар во 24. минута, фудбалерите на Шкендија ќе патуваат со минимална предност од 1:0 на возвратниот...

Навивачите на ПАОК со транспарент „Македонија е една и единствена и таа е тука“

Македонија е застапена во пораките на два транспарента што навивачите на ПАОК ги истакнаа на трибините на стадионот во Солун пред вечерашниот натпревар со...

Џуба за проукраинската изјава на Вида: Не му се лутам, не знае што прави

Напаѓачот на фудбалската репрезентација на Русија, Артјом Џуба, бил многу вознемирен од проукраинската изјава на хрватскиот дефанзивец Домагој Вида, но вели дека не му...

Го презема ли бугарска компанија ФК Вардар?

По заминувањето на рускиот тајкун Сергеј Самсоненко, моќна бугарска компанија има намера да го купи најтрофејниот македонски фудбалски клуб ФК Вардар. Од добро запознати...

Вардар се посрамоти против Пјуник

Тешка бламажа пред своите навивачи доживеаја фудбалерите на Вардар, кои загубија и во реваншот со Пјуник во Скопје со 2:0, што заедно со поразот...

Фан на Ренџерс на удар за расистички навреди на деца во Македонија

Навивачи на Глазгов ренџерс се згрозени и бараат казна за фан на нивниот клуб што навредувал деца на расистичка основа во Македонија пред вчерашниот...

Хрватска го слави среброто како злато – Од Дубровник, Роберт Димитриевски (ГАЛЕРИЈА)

Додека наближуваше извесниот крај на финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, гледајќи го заедно со интернационална „екипа“ во ресторан во Затон Велики кај...

Хрватите опиени од мундијалското финале – Од Задар, Роберт Димитриевски

Пред полуфиналниот дуел на Светското фудбалско првенство во Русија меѓу Хрватите кружеше анегдота што најдобро ја отсликува состојбата на нивниот дух во моментов: „Англичанец му...

Последни вести

Завршува ли членството на Сашо Мијалков во ВМРО-ДПМНЕ?

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот состанок покрај потпретседателот Митко Јанчев и членот на извршниот комитет Костадин Богданов кој доаѓа од редот на реформаторите...

Мицкоски добил доверба, нема нов конгрес во ВМРО-ДПМНЕ

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва му дал целосна поддршка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски, објави порталот курир.мк. На вечерашната седница на ЦК, едногласно...

ВМРО-ДПМНЕ исклучи двајца високи претставници

Попретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев вечерва е разрешен од партиската функција неофицијално објавуваат повеќе извори. Јанчев кој е градоначалник на Кавадарци отворено лобираше за излегување...

Бугарски новинар: Во Македонија „демократски“ го игнорираа народот

Петар Волгин, бугарски продуцент и радиоводител, ги коментира последните случувања во Македонија околу гласањето за предлогот за промени во Уставот, и покрај неуспешниот референдум...