Прекин на пријателска: кошаркарите во случај за Рипли во Словачка

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација не го доигра мечот со Словачка кој требаше да биде вистински вовед во новата фаза од подготовките и почеток на...

Мареј и Ѓоковиќ си заминаа, чист пат за Федерер кон нов Вимблдон

Швајцарскиот ас и Томаш Бердих го комплетираа списокот на полуфиналисти на тенискиот Гренд Слем во Вимблдон, со што им се придружија на Сем Квери...

Коментар во живо Малме – Вардар

Редакцијата на Expres.mk со пренесување на вториот дел од натпреварот од лигата на шампионите во Малме каде што играат ФК Малме и Фк Вардар...

Охриѓанец ќе игра со Леброн Џејмс, потпиша за НБА вицешампионот

Тригодишниот договор на играчот кој што е роден во Охрид, со екипата на Кливленд Кавалирс, чини 8,3 милиони долари. Чеди Осман кој досега играше за...

Игра против малери: Ќе победи ли Вардар во Европа по цели 13 години?

Десеткратниот македонски фудбалски првак и актуелен владетел во нашиот клубски шампионат денеска игра кај Малме во првата средба од второто квалификациско коло во Лигата...

Фудбал, поезија, провокација: Гробарите ги потсетуваа Црногорците (видео)?

Натпреварот на Партизан и Будуќност од квалификациите во фудбалската Лига на шампионите имаше вовед кој ги надминува спортските релации. Имено, навивачите на црно белите...

РФМ сака организација на машко сениорско ЕП

Ракометната федерација на Македонија заедно со Словенија поднела кандидатури за домаќинство на едно Европските првенство во машка конкуренција во 2022. година или во 2024....

Победа на младите ракометари, пораз на кошаркарските сениори

Две македонски селекции кои се подготвуваат за официјални настапи во текот на ова лето во вторник имаа пријателски средби, кои и во двата случаја...

Абрамович штеди, за титулата играчите на Челзи добија “само” часовници

Сопственикот на Челзи Роман Абамович се покажа како скржав при наградувањето на фудбалерите за освоената Премиер лига. Само година откако секој од фудбалерите на...

ЛШ на ФИБА: Карпош Соколи во септември против Калев

Македонскиот кошаркарски вицепрвак немаше многу среќа во жрепката за првото квалификациско коло во Лигата на шампионите на ФИБА. Противник на Карпош Соколи ќе биде...

Последни вести

Границата на Бугарија е привремено блокирана

Границта на Бугарија е привремено блокирана и во двата правци – за влез и излез во и од земјата. Преминувањето преку сите гранични премини во...

Идејата на Рама за „заеднички претседател“ несоодветна за  ЕК

Европската комисија реагираше на изјавата на албанскиот премиер Еди Рама дека посакува Албанија и на Косово да имаат заеднички претседател, а портпаролката на Кетрин...

Ципрас и Меркел телефонски разговарале за името!

Грчкиот премиер Алексис Ципрас и германската канцеларка Ангела Меркел разговарале за тековните преговори за решавање на спорот за името помеѓу Атина и Скопје, провокативната...

Порошенко пијан на конференцијата за безбедност во Минхен?! (ВИДЕО)

Украинскиот претседател Петро Порошенко наводно се појавил пијан на безбедносната конференција во Минхен. Медиумите од Москва објавуваат снимки чиј автор тврди дека шефот на источноевропската...