Поп Ацев трет на маратонот во Сен Жан

Македонскиот маратонски пливач Евгениј Поп Ацев имаше нов извонреден настап во трка од Светскиот куп на ФИНА. Тој во натпреварот во канатдското езеро Сен...

Американското Ел Класико за Барселона (видео)

Со головите на Меси, Ракитиќ и Пике, Барселона го победи Реал Мадрид во меч одигран во Мајами. Самата средба беше раритетна зошто беше само...

Роналдо се подготвува за Скопје

Кристијано Роналдо сака да биде дел од тимот на Реал Мадрид во Суперкупот на Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје,...

“Баракудите” го препливаа и Балатон

Ватерполо селекцијата на Хрватска е нов светски првак откако во финалето на турнирот во Унгарија славеше против домаќинот со 8-6. Хрватите извонредно го започнаа...

Зборнаја ни е муштерија, јуниорите ќе се борат за 5. место на СП

Младите македонските ракометари  по втор пат убедливо ја победија Русија со 36-27 и утре ќе играат за 5. место на СП во Алжир. Во...

Ди Марија ќе стане 16. играч кој настапувал за Реал и Барса

Се поизвесниот трансфер на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен ќе предизвика уште еден, кој ја нема таа тежина, но е вистинска реткост....

Да не беше Супер купот “шиткачите” ќе си беа мирни

Тоа што требаше да биде сторено многу одамна и тоа со акт кој забранува препродажба на билети за сите можени манифестации и заработка од...

Јуниорите ослабени за дуелот со Зборнаја на ракометното СП

Ракометната репрезентација на Македонија до 21 година ја очекуваат уште два натпревара на мундијалот во Алжир и тоа натпревари за пласман од 5 до...

Тежок пораз на кошаркарите пред стартот на претквалификациите

Најдобрите македонски кошаркари загубија со 96-74 на гостувањето во Бугарија, во последниот тест во пресрет на претквалификациите за СП 2019 на почетокот од август....

Бејл по ниедна цена не го напушта Реал Мадрид

Англиските медиуми деновиве пишуваа дека со се поизвесното доаѓање на Килиан Мбапе во Реал Мадрид ќе се создадат услови за заминување на Герет Бејл...

Последни вести

Завршува ли членството на Сашо Мијалков во ВМРО-ДПМНЕ?

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот состанок покрај потпретседателот Митко Јанчев и членот на извршниот комитет Костадин Богданов кој доаѓа од редот на реформаторите...

Мицкоски добил доверба, нема нов конгрес во ВМРО-ДПМНЕ

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва му дал целосна поддршка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски, објави порталот курир.мк. На вечерашната седница на ЦК, едногласно...

ВМРО-ДПМНЕ исклучи двајца високи претставници

Попретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев вечерва е разрешен од партиската функција неофицијално објавуваат повеќе извори. Јанчев кој е градоначалник на Кавадарци отворено лобираше за излегување...

Бугарски новинар: Во Македонија „демократски“ го игнорираа народот

Петар Волгин, бугарски продуцент и радиоводител, ги коментира последните случувања во Македонија околу гласањето за предлогот за промени во Уставот, и покрај неуспешниот референдум...