Лидерската заврши без договор!

Не е постигнат договор околу клучните прашања кои треба да го одблокираат процесот на формирање на ДИК и потоа за одржување на референдум за...

“Македонскиот Тигар” Ален Амедовски и во Рим со високо кренато македонско знаме

Македонскиот ММА борец Ален Амедовски кој на мечевите секогаш излегува со македонското знаме продолжува со извонредната серија победи и сензационална кариера во профи рингот. Популарно...

Бети “Рабаџа” ја победи Мира “Дизел” за 1374 евра, Бонева се гордее

Возбудлива мртва трка на врвот на пратениците кои "ги дерат даночните обврзници" со по над 100 илјади денари за патни трошоци месечно. На листата на...

Молња над Крчин – Фантастична аматерска фотографија (ФОТО)

Вчера фотограф аматер случајно ја направил една од најубавите аматерски фотографии годинава. Младата Анастасија Јаневска во близина на Дебар фотографирала голема молња над врвот Голем...

Политичкиот прогон мора да запре – Мицкоски бара амнестија за 27 април! (ВИДЕО)

„Сакаат да се поколебате, да бидете неодлучни, да бидете потчинети, затоа што кога ќе ви речат „Северномакедонци“, да речете „добро, не можело поинаку“, иако...

Претседателот Иванов кажа OXI за договорот со Грција (ФОТО)

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, донесе одлука да не го потпише Указот за прогласување на Законот за ратификација на Kонечната спогодба за...

Мицотакис: Не преговарав и нема да го гласам договорот за името

Лидерот на опозициската Неа демократија изјави денеска дека неговата партија нема да го одобри договорот постигнат меѓу Атина и Скопје за името доколку грчкиот...

Макрон ќе „молчи“ за пристапувањето на Македонија до 28 јуни

Францускиот претседател Емануел Макрон, многу веројатно, конечниот став за пристапувањето на Македонија во ЕУ ќе го соопшти на состанокот на шефовите на држави и...

МВР уапсила двајца за напад врз функционер на СДСМ

Во полициска акција во општина Чаир полициски припадници уапсиле двајца осомничени за извршен напад врз функционер на СДСМ од општина Шуто Оризари. Како што јавуваат...

Приведениот новинар пуштен, има повреди на потколениците (ГАЛЕРИЈА)

Новинарот на порталот Инфомакс.мк Борислав Стоилковиќ кој беше приведен вчера за време на простестите против промена на името и договорот со Грција десетина минути...

Последни вести

Паргов: Договорот со Македонија покажува дефекти

Само една година по потпишување на договорот за добрососедство, тој почна да покажува дефекти, за што доказ е изјавата на Зоран Заев за Илинденското...

Димитров: Да не се прави политика врз историски прашања

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во интервју за 24 Телевизија, меѓу другото, проговори и за зачестените реакции од бугарски политичари и историчари по...

2200 нови вработувања: Стратегијата на ДУИ за референдумот

Еден од факторите за успешен референдум е максимална излезност на гласачите Албанци на 30 септември. Иако најголем број од граѓаните Албанци на анкетите де изјаснуваат...

Почина Арета Френклин –  кралицата на соул музиката (ВИДЕО)

Кралицата на американската соул музика, почина денеск  во нејзиниот дом во Детроит, опкружена со семејството и пријателите, објави Асошиетед прес. Френклин, позната по нејзиниот...