Нема вести да се прикажат

Последни вести

ДУИ не сака предвремени избори!

Изборите не се решение, велат од парламентарната група на ДУИ, од каде се убедени дека уставните измени сепак ќе поминат по предлогот на СДСМ...

Македонски и албански медиуми финансирани од тајни грчки фондови!?

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на...

Матео Салвини во фотелјата на Јункер!?

Италијанскиот заменик-премиер Матео Салвини би можел да го замени Жан Клод Јункер како претседател на Европската комисија, чиј мандат завршува во октомври 2019 година. Во...

Коѕијас: Склучивме договор со поранешната југословенска … и станав поранешен

Никос Коѕијас, синоќа се пошегувал на негова сметка во врска со неговата оставка на местото шеф на грчката дипломатија. „Склучивме договор со поранешната југословенска Република...