Gigabyte GeForce GTX 950 Review: Pricing Is Everything

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Велешки хакер пријавен во разузнавањето на САД поради интернет сајт

Сопственик на интернет сајт од Велес кој што пласирал лажни и навредливи вести за Хилари Клинтон во текот на кампањата за избор на претседател...

Албанската емиграција тргнува, Кичево и Струга мора да паднат на 15 октомври

Кичево и Струга и селата кои што гравитираат во овие две општини на денот на одржување на локалните избори се најбараните дестинации за македонската...

Ноќ на НБА рекорди во Кливленд (видео)

Кливленд го победи Голден Стејт со 137-116 и намали на 3-1 во рекордната ноќ во Квикен Лоунс арената. Триумфот на Кавси се виде уште...

Медиумите пред изборот го знаат новиот шеф на Кривичниот суд

Судијата Иван Џолев, според неофицијални сознанија на СУДСТВО.МК, денеска на седница на Судскиот совет ќе биде избран за нов претседател на Основниот суд Скопје...

Заврши телефонскиот разговор, Ципрас ќе го извести Павлопулос

Откако заврши телефонскиот разговор на Алексис Ципрас со Зоран Заев, што во принцип резултираше со договор за името, грчкиот премиер ќе го информира претседателот...

4,300 евра за еден ден во хотел, Канчевска – Милевска негира незаконски трошења

Екс-министерката за култура Елизабета Канческа Милевска ја користела службената картичка и за  набавка на апарат за кафе-Неспресо, шопинг во „Зара хоме„ во Солун, но,...

Заев и “било каквите проблеми” – Пишува Горан Момироски

Во својата последна изјава за новинарите премиерот Заев најави дека доколку претседателот Иванов не го потпише законот за јазиците кој според него е последна...

Неонацисти по 15-ти пат маршираа во Софија (ГАЛЕРИЈА-ВИДЕО)

Амбасадата на САД во Бугарија изрази загриженост од демонстрацијата на нетолерантност манифестирана на вчерашниот „Луков марш“ во Софија. „Генерал Христо Луков бил поддржувач на нацизмот,...

Последни вести

Провалник од Македонија фатен на дело од полицијата во Италија

Педесетгодишник од Македонија е уапсен од италијанските карабиниери додека се обидувал да провали во стан во Лагундо, 25 километри северозападно од Болцано, во северниот...

Турција ги ослободи двајцата грчки војници

Турскиот суд објави дека двајцата грчки војници кои беа затворени во Турција од март годинава се слободни, објави турската новинска агенција Анадолија. Двајцата војници поминаа...

Кнајсл: Референдумот во Македонија е внатрешно прашање и не би се мешала!

Австриската министерката за Европа, интеграција и надворешни работи Карин Кнајсл во интервју за државната новинска агенција АПА со воздржан одговор на прашањето за името...

Велковски разрешен, Бирото за јавна безбедност чека нов директор!

Владата на денечната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност(БЈБ), Лазе Велковски, но на седница не е избран негов наследник. Како што се...