emelec-5624757405_1eebcbdd8c_b

Последни вести

Ристовски: Не сме Данци, Швеѓани или Германци, но полуди сме од сите заедно

Пред продолжението на Европското ракометно првенство со дуелот утревечер од 20:30 часот против Шпанија во Вараждин, полека се вжештува атмосферата и во македонската репрезентација,...

Заев против Ахмети и Џафери за референдум за името

И покрај тоа што спикерот Џафери и лидерот на ДУИ Ахмети сакаат спорот за името да заврши со владина или парламентарна одлука премиерот смета...

Професорката Ристова-Астеруд го „уништи“ новинарот Бранко Тричковски

„Фокусирајте се на тезите“, бара професорката Каролина Ристова-Астеруд во врска со колумната на новинарот Бранко Тричковски, кој што се вклучува во одбрана на Беса...

Желбата на САД за ширење на НАТО ќе го поттурне спорот за името!  

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, на прес-конференцијата на 15 јануари истакна дека притисокот за решавање на спорот за името во 2018 година...