Груевски: Ќе бидам затворен многу брзо! (ВИДЕО)

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска најави дека утре нема да се појави на закажаната седница на Апелациониот суд на која треба да биде соопштено дали се потврдува казната од 2 години затвор за купувањето на блиндираниот „мерцедес“ во случајот “Тенк“.

На прес-онференцијата во Собрание тој ги обвини судиите за необјективност и рече дека имал сознанија дека постоела намера тој да биде упатен во затвор што е можно побрзо, пренесува А1.Он.

Утре, ниту тој ниту неговите адвокати нема да учествуваат на јавната седница во Апелацискиот суд за случајот „Тенк“.

Каква роденденска честитка ќе добие Груевски од Апелација!?

 

1 Коментар

Оставете Коментар