Како е уапсен новинарот што не го давал материјалот од протестот (ВИДЕО)

Во видеото објавено од порталот infomax.mk се гледа како со употреба на насилни средства полицијата го апси новинарот на оваа редакција.

Новинарот е уапсен затоа што не сака да ја даде камерата со која го следел протестот.

На видеото се гледа и обидот на дел од неговите колеги да го спасат новинарот кој е внесен во полициско возило и однесен во некоја од скопските полициски станица.

целото видео на инфомакс

7 Коментари

 1. А од каде ви е информацијата дека новинарот е уапсен дека не ја давал камерата? Има такво званично соопштение од МВР или го добивте од Радио Милева?

 2. Eden prenesi im na drugarcinjata tvoi od Bihacka i od Mi nisterstvoto za vistina (laga) deka ke letaat na kloci. Koj so narod se cepnal izgorel.

 3. Власт на СДСМ мора да падне!
  Потоа, ќе го вратиме името Република Македонија во ООН!
  Нелегитимна власт на СДСМ мора да замине!
  Народот ќе победи!

 4. Македонија квислинзите ја преименуваат, го тептаат народот. Случајно е избрано Нивици и овој датум 17 јуни? НЕ! На денешен ден 1948 година е направен масакар на македонски деца и старци од Егејскиот дел насилно иселувани од своите домови од страна на тогашниот и сегашен монструми Англија. Ова е само нивни перфидно потсетување дека не си ја завршиле работаат. На ред е сега Вардарска Македонија, да го иселат насилно Македонците, да населат бегалци, да ја променат структурата на населението и засекогаш да стават крај на Македонија и македонизмот. Но сега не е 1948та! Сега е 2018та!

 5. Ти Мартин, и тие што демонстрираат, НЕ СТЕ НАРОД, вие сте демонстранти. Народот своето мислење го изразува НА ИЗБОРИ, а демонстрантите на демонстрации. Со постигнувањето на договорто со Грција, ќе лета на клоци ВМРО-ДПМНЕ, затоа што во Македонија во НАТО и ЕУ ќе нема место за дивјаци. Ќе нема место за партија која од сите страни гледа непријатели и некаков светски заговор против нашата држава. И тие што сега со помрачени умови веруваат на ВМРО-ДПМНЕ, со тек на време ќе видат дека никој не сака да ја уништи Македонија, да го обезличи народот, да му го земе идентитетот, народот да престане да постои. На НАТО и ЕУ и`треба стабилна Македонија, со решени меѓусоседски односи, соработка и мир со соседите, поради мир и стабилност во регионот. НАТО и ЕУ имаат доста главоболки во останатиот дел од светот кој е неспоредливо позначаен од една педа сиромашна земја, некаде во Балканот, за која што многумина не знаат ни дека постои. На Македонија и е потребна партија која ќе ја зачлени во НАТО и ЕУ и ќе ги извлече сите бенефити од членството во нив, а не партија што го плаши народот дека сите соседи, заедно со НАТО и ЕУ, сакат да ја снема Македонија и македонскиот народ.

Comments are closed.