Невкусен коментар на градоначалникот на Скопје

Градоначалникот на Скопје на двосмислен, но дефинитивно невкусен начин го коментираше синоќешниот протест пред владата на Република Македонија, .

Тој на својот Фејсбук профил напиша „ Го исчистивме ѓубрето. Како и секогаш“ и објави серија фотографии од улицата на која синоќа беа собрани десетици илјади граѓани не само од главниот град, туку од цела Македонија.

 

2 Коментари

  1. Би било добро кога би било вистина тоа што го кажува Шилегов. Кога би се исчистило тоа ѓубре што беше синоќа насобрано пред Владата, Македонија би била како Шведска, Данска, Норвешка.

Comments are closed.