Нов гаф: Шефот на Пентагон во Скопје го дочека метла (ВИДЕО)

По скандалот со австрискиот канцелар Курц кој беше пречекан со летонско знаме, владиниот протокол денеска со уште еден голем гаф откако министерот за одбрана Матис во Скопје беше дочекан со нечист црвен килим и човек што чисти со метла пред неговите чекори.

Најновиот протоколарен гаф од видеото на Алсат М.

2 Коментари

  1. Македонците не се Американци. Имаат глава и мозок и знаат да размислуваат со своја глава.
    Затоа ќе БОЈКОТИРААРТ!!!

  2. Наместо измислување топла вода од тнр. експерти од СДСМ и ДУИ, Македонската Влада требаше само да ја копира страатегијата на Косово или на Палестина. Палестина беше и блокирана во Советот на безбедност, САД се закануваше на сите и на ООН, и на крај Генералното собрание на ООН ја донесе резолуцијата за Палестина, а САД беше посрамена.

Comments are closed.