Продолжува садизмот на Саше Ивановски, близок на владиниот Пи-Ар

Откако вчера обвини охридски новинар дека ги изнајмувал двете ќерки во хотели на албански и холандски туристи и објави нивни фотографии, сопственикот и уредник на порталот Мактел денеска не запира со својот садизам.

Денеска негова мета е ќерката на водителот Миленко Неделковски чија слика објавува на порталот а која според Саше Ивановски Политико работела како проститутка во САД. Информациите на Ивановски му дошле од македонски гастрбајтер кој работел како камионџија.

За изживувањето на сопственикот на Мактел денеска молчи ЗНМ, молчи владиниот тим за комуникации кој што го покани на брифинг за името а молчат и фирмите кои се рекламираат кај него.

Меѓу тие чии реклами се наоѓаат под овој грoзен напис на порталот се Град Скопје, ЕВН и други десетина познати компании и институции кои важат за општествено одговорни и нејасно е како е можно тие да спонзорираат вакви написи.

2 Коментари

  1. Кога ќе падне СДСМ Саше треба да се протера од Македонија. Тој е чиста будала.

  2. Ushte edna budalashtina na novinar koj vooshto ne se odnesuva kako novinar, koj ne e ni chovek uspatno recheno, na chivi napisi bi tebelo da se podzastane. Toa se posledni trepeti na muva koja e bez krilja, a ushte i’ ostanale samo ochite koi brzo ke gi izgubi. Samiot si kazuva od koe testo e napraven koj i ponatamu se obiduva da dokaze deka e neshto, a vsushnost nema vo nego nishto polezno, tuku samo zloba i otrov koj go prska na sekogo shto ne se slaga so nego. Od takvi samo glava boli ako se konzumiraat vo pogolemi kolichini. Toj ne zasluzil na da go poglednat, a ne imeto da mu go spomnat. Mozam da go sporedam samo so Hitler koj go upropastil edniot od najubavite grafichki znaci na na svetot, a ovoj kako da ne e svesen deka imeto Politiko povekje nema nikoj da go polzuva od prosta prichina shto ponatamu ke znachi neshto tolku losho a mnogu slichno na svastikata na Hitler.

Comments are closed.