„Референдумот е историски момент за државата, можеби најзачање по референдумот за независност.

Сметам дека во иднина во Македонија времето ќе се мери како пред и по референдумот, европските и атлантските перспективи се отвораат и затоа комесарот Хан ја упати таа порака од Драч“, вели поранешниот амбасадаор на НАТО, Нано Ружин, во изјава за Канал 5.

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, вчера на маргините на состанокот на премиерите од Западен Балкан во албанскиот град Драч, порача дека македонските граѓани треба да решат дали ќе се интегрираат во ЕУ или пак ќе се вратат во изолација.

Неформалниот состанок на премиерите од Западен Балкан заврши синоќа без присуство на шефовите на владите на Србија, Босна и Херцеговина и на Македонија.

2 Коментари

  1. Vremeto ,da, ke se meri pred i posle obidot za obezlicuvanje na Makedonecot, koj se razbira ke pobedi kako i sekogas, a predavnicite ke se izucuvaat vo biologijata kako isceznat vid!!!!

  2. ДА, УШТЕ МНОГУ ВАКВИ ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ ЌЕ СЕ ЈАВУВААТ. ЗАМИСЛЕТЕ СИ ОВОЈ БЕШЕ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РМ СО СОБИРАЊЕ НА ПОТПИСИ ДУРИ И ОД ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ. НЕЗНАМ СПОРЕД СПОРЕД ИМЕТО И ПРЕЗИМЕТО ДА ЛИ Е ОД ВЛАШКА НАЦИОНАЛНОСТ ИЛИ ЕВРЕИН. ЕВРЕИТЕ ОВА НИКОГАШ НЕ БИ ГО СТОРИЛЕ ПРОТИВ СВОЈАТА ДРЖАВА. НАРОДОТ МАКЕДОНСКИ ЌЕ ИМА МНОГУ РАБОТА ВО ИДНИНА СО ВАКВИТЕ ЛИЧНОСТИ КОИ СЕ ЗДРУЖУВААТ ПРОТИВ СЕ ОНА ЃТО ЗНАЧИ МАКЕДОНСКО.

Оставете Коментар