T_4_front

Последни вести

Митревски брилијантен, но, како што вели: Сè беше попусто (ВИДЕО)

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски беше една од ретките светли точки во дебаклот против Шпанија, одбранувајќи 14 удари за нецели 29 минути...

Раул Гонзалес: Немавме шанса, од првата минута бевме катастрофа

Македонскиот селектор Раул Гонзалес не го криеше разочарувањето по тешкиот пораз од 31:20 против Шпанија на стартот од вториот круг на Европското првенство за...

Дерман да се немало: Шпанија е наш најнепријатен спортски опонент

Ракометарите по шести пат загубија во дуели со селекцијата на Шпанија што е најдолгата, најцрната низа на неуспеси на нашиот најуспешен национален спортски тим....

Талески: Ако ги послушавме советите на Раул, ќе беше подобро

Клучот на дебаклот против европскиот вицепрвак Филип Талески го бара во тоа што тој и неговите соиграчи од македонската ракометна репрезентација не ги послушале...