tanelteemusk-10123499756_00c983730b_o

This is a capture from San Francisco Nightshots interactive showcase.
http://sandbox.teemusk.com/nightshots2/

480s shot

The shot where this is taken is probably the most difficult spot of the series. It was difficult to get there through the rough terrain. It was difficult to shoot there as it was sandy surface and tilted about 20degrees. But as you see it is well worth it. The bridge and the city in the same shot.
I call it pilgrimage, as it is also probably one of the journeys every San Francisco photographer has taken.

Последни вести

Солунскиот митрополит утре со литургија за „грчка Македонија“

Солунскиот митрополит Антимос испрати писмо до сите грчки епископи со покана да земат учество во светата литургија што ќе ја отслужи утре во катедралниот...

Грција преплавена со летоци со повик за утрешниот митинг

500 туристички автобуси се ангажирани за превоз на учесниците од цела Грција на утрешниот голем (анти)„македонски“ митинг во Солун. Низ градовите низ цела Грција се...

Ципрас и неизваден од контекст не дава македонска нација

Откако грчкиот весник Етнос со "кликбајт" манипулативна промоција на интервјуто со премиерот Ципрас ја вознемири јавноста со тезата за "непостоење на македонската нација" читателите...

Ристовски: Не сме Данци, Швеѓани или Германци, но полуди сме од сите заедно

Пред продолжението на Европското ракометно првенство со дуелот утревечер од 20:30 часот против Шпанија во Вараждин, полека се вжештува атмосферата и во македонската репрезентација,...