ВМРО-ДПМНЕ се врати на Кале по пауза од една година (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Опозицијата повторно се врати на прославите на американскиот национален празник што секоја година се одржуваат во амбасадата на САД на скопско Кале.

Откако лани беа присутни само неколку претставници на пониско ниво во партијата овој пат на собирот на македонскиот политичко – судско – верски крем се појави речиси целото партиско раководство.

Покрај лидерот Мицкоски присутни беа и премиерот Заев и најголем дел од министрите како и лидерот на ДПА Мендух Тачи кој се забавуваше иако е на американската црна листа.

САД денеска на 4 јули ја слави својата државност.

Фото: Фејсбук

9 Коментари

  1. Samo glup ili podkupen može da trča da “slavi” po povod nekoj si den, na onoj što te uništuva.

  2. PREDAVNICI DO POSLEDEN, SLATKA VI E PARATA. NO SRAMOT NIKOGAŠ NEMA DA GO ISPERITE! SE SI IMA SVOJA CENA, UŽIVAJTE PREDAVNICI DURI VI TRAJ!!!

  3. Добро бе Димитар, зар уште не гледаш кој те лаже и кој те уништува? Зар не гледаш дека ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, а друго прави?

  4. Retko sum navreden od prosti “Makedonci”, no koga nekoj me narekuva “VMRO-vec, baajgji sum navreden!

  5. Димитар, ти писмен ли си? Те прашувам дали НЕ ГЛЕДАШ дека ВМРО-ДПМНЕ те лаже! Дали НЕ ГЛЕДАШ дека ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, а друго прави?

  6. Крем?! Ало бе, свесни сте што пишувате?!! Крем?! Оваа багра квислиншка, фашистичка е сѐ само не крем. Ова се вазалите, смрдливците, лижачите, предавниците, монструмите, соработниците на тоталитарниот глобалистички режим, кои за грст пари и слава ќе направат сѐ што ќе им каже нивниот владетел. Ова се луѓето кои работат на уништувањето на Македонците. А вие така лесно си штракате зборови, како што ќе ви се фати на тастатурата и ги нарекувате овие бедници крем. Плус лицето ЗЗ не е премиер, туку еден обичен квислинг којшто е насилно поставен на таа функција.

  7. Za lazenje site lazat nekoi pomalku a na nekoi sekoj zbor im e laga. Na primer: Nema tiranska platforma , zimi dedo tate deca imeto ne se menuva, povrat DDV, 500 EUR plata i uste mnooogu.

    • Tvojot povik do DPMNE e sprotiven na linkot sto si go postavil, i ne samo toa duri i gi odvrakjas lugjeto da kliknat na nego

Comments are closed.