Основиот суд во Струмица му одреди мерка осумдневен притвор на градначалникот на Ново Село, Боро Стојчев.

Градоначалникот, осомничен за шверц со цигари беше приведен во вторникот вечерта додека бил заедно со неговата сопруга, синот и уште еден соучесник.

Мерката притвор им е одредена и на останатите три лица, а на едно лице му е одземена патната исправа и треба еднаш неделно да се јавува во Судот во Струмица.

Осомничените за шверц на цигари во притвор ќе бидат во затворот во Прилеп.

1 Коментар

  1. t’zi steki ne se steki ! ! t’zi sa za licna upotreba !… epa naednska nemoze vsickite da gi popusat,..licno i personalno edno po edno ! !

Comments are closed.