Започна трансформацијата: Антиќ експресно стана Северномакедонец (ФОТО)

Највлијателниот кошаркарски сајт во Европа Еуробаскет не чекаше референдум и уставни промени.

Ургентно ја промени националноста на македонските играчи за кои дава информации.

Затоа сега Перо Антиќ е прикажан како Северномакедонец и Бугарин.

Под графата националност како северномакедонци се прикажани сите останати македонски играчи кои што имаат свој профил на овој кошаркарски сајт.

6 Коментари

 1. Kaj e sega onaa murtinskata stoka odrodena da ni kaze deka sme go zacuvale nacionalniot identitet i nacionalnosta!?!?!?!

  Zatoa ovoj tkn dogovor mora da se urne ama bas mora!

 2. Мартин, Заев ли е виновен што погрешно ја запишале националноста, а не како што е во договорот?

 3. Eden, idi na tvojot gazda Zaev objasni mu go ova!! Ti nas ovde ne ubveduvase sme go zacuvale jazikot i nacionalnosta?!?!?!? I? Su praime sega? Zatoa dogovorot miniran od site strani mora da bide. A Zaev murtinecot odorden ostavka. Sto pobrgu mora da apdne ovaa predavnicka bagra.

  Ti produzi so tvojata propaganda deka sme zacuvale jazik i nacionalnost, delata zboruvaat a ne vasite lazlivi zborovi

 4. Толку ли си заслепен? Кои дела зборуваат? Грешката што ја направиле на сајтот?

  • Abe ti ozbilno mislis deka nafta pieme?!?!?! Tolku ameboidni sustestva ste tamu u Vlada?? Evrobasket vodecki sajt za sport-kosarka na nivo na evropa naprail greska?????

   Abe so sto ve hranat u Vlada?? Travki ili?

Comments are closed.