Бела Хадид е новото лице на италијански бренд за аксесоари “Bulgari”

Бела Хадид е новиот амбасадор на познатиот бренд за накит Bulgari. 20. годишната манекенка што пред скоро време се здоби со титулата „Супер модел“ во моментов е во центарот на вниманието по многуте успешни кампањи во текот на оваа година вклучувајќи ги Nike, Calvine Kleine и Tag Heuer. Во саботата на 22. мај, Американката низ чии вени тече холандска и палестинска крв, го претстави новиот парфем во Рим кој во себе содржи многу сегменти од природата.

SHARE