Боависта е новиот фудбалски клуб што го сака Хуан Фелипе од Вардар и тој трансфер може да се реализира наскоро, можеби уште во јануари. Бразилецот кој стана носител на играта на средината на теренот на скопјани и летоска беше интересен, но за противникот во квалификациите од ЛШ, Копенхаген, а сега и тоа подолго, и сериозно се интересира португалскиот тим. Боависта во моментов е на средината на табелата во земјата европски првак, а има долга и плодна историја на успеси.

SHARE