И покрај водството на гостите од Сан Себастијан од 3:0 во првиот дел од мечот во Лига Европа навивачите на Вардар не запреа со бодрење на својот тим.

Од самиот почеток Комитите се на нозе и придружени од тапани постојано пејат навивачки песни и ги бодрат своите миленици.

Во нивната кореографија денеска се најде и  цитат од книгата Пиреј на Петре М. Андреевски

 

SHARE

Оставете коментар