Вечерва средба Заев – Мицкоски

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе се сретнат околу 19 часот.

На средбата, како што објавија медиумите, ќе се разговара за актуелната политичка ситуација и спорот со името.

SHARE