Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕиас, вечерва ќе имаат средба во Виена, соопшти Министерството за надворешни работи.

Шефовите на дипломатиите кои на 16 февруари треба да имаат средба и во Софија, утре ќе се сретнат и ќе имат заедничка средба со медијаторот во разговорите за разликите околу името, Метју Нимиц..

SHARE