Вртенката на Дибиров против Барселона кандидат за гол на годината

Голот на Тимур Дибиров против Барселона во поразот на Вардар од 29-28 дефинитивно е еден од најубавите во досегашниот дел од сезоната иако во прегледот на колото број 11 на ЕХФ е рангиран само како петти.

SHARE