Германија славеше со 1-0 (Мејер 8 минута) против Шпанија во финалето на фудбалското ЕП за играчи до 21 година. Во двонеделното натпреварување во Полска бевме и ние, и со реми и два пораза завршивме како последни 12. во вкупното бодување, но тоа за нас беше дебитантски настап.

Еве го видеото од финалето, од кулминацијата на шампионатот.

SHARE