Груевски се жали дека секој ден „виси“ во суд

????????????????????????????????????

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски, на шега рече дека во судот доаѓа толку често што треба да му дадат канцеларија и плата.

„Против мене се води политички процес, во кој што судиите треба да одработат“ рече тој, пренесе „Фокус“.

Секој ден сум во судница, бидејќи Заев и Димитров го решаваат името и им треба народот да зборува за Груевски и случаите, рече експремиерот Никола Груевски по судењето за предметот „Тенк“.

Груевски е директно или индиректно инволвиран, според СЈО, во низа судски предети кои почнуваат на буквата „Т“.

 

SHARE